آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد پودر کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی

کاربرد پودر کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی

کاربرد پودر کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی موضوعی است که در این نوشتار درباره آن صحبت می‌کنیم.

 کربنات کلسیم (CaCO3) یک ترکیب شیمیایی با فراوانی بسیار است. تا جایی که در حدود 4 درصد از جرم پوسته زمین را تشکیل می‌دهد! کربنات کلسیم ماده اولیه تشکیل دهنده سنگ آهک است. با این وجود همه سنگ‌های آهک به دلیل ناخالصی‌هایی کل دارند برای تولید کربنات کلسیم آسیاب شده (GCC) مناسب نیستند. کربنات کلسیم یکی از مفیدترین و پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است. این ماده کاربردهای عملی زیادی در صنایع مختلف دارد.

صنایع رنگ، چسب، کاغذ، پلاستیک، لاستیک، سقف کاذب، آسفالت و … سایر استفاده کنندگان از این ماده طبیعی شگفت انگیز به شمار می‌روند.

 مطلب پیشنهادی: خرید پودر کربنات کلسیم با قیمت درب کارخانه

اصول پایه‌ ای نقش پودر کربنات کلسیم در تولید سنگ مصنوعی

اصول پایه‌ ای نقش کربنات کلسیم در تولید سنگ مصنوعی

امروزه سنگ‌های مصنوعی به علت زیبایی، کیفیت و دوام زیادی که دارند مورد استقبال فراوانی واقع می‌شوند. حجم زیادی از این سنگ‌ها از کربنات کلسیم تشکیل می‌شود. بنابراین کیفیت کربنات کلسیم مورد استفاده در صنعت تولید سنگ‌های مصنوعی از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان اصول پایه‌ ای نقش کربنات کلسیم در تولید سنگ مصنوعی باید به انتخاب کربنات کلسیم مناسب توجه ویژه‌ای نشان داد.

کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی باید دارای درجه خلوص بالا، سفیدی و روشنایی زیاد و توزیع اندازه ذرات یکنواخت باشد. 

همچنین باید از پودر کربنات کلسیم با اندازه ذرات مناسب(گرید مناسب) در تولید این محصولات استفاده شود. نوع دیگری از کربنات کلسیم نیز وجود دارد که با نام کربنات کلسیم مصنوعی شناخته می‌شود. این نوع کربنات کلسیم توسط انسان و به وسیله واکنش‌های شیمیایی خاص در کارخانجات تولید می‌شود. کربنات کلسیم مصنوعی نسبت به کربنات کلسیم طبیعی کیفیت بیشتری دارد اما گران‌تر است. بنابراین استفاده از آن در بسیاری از صنایع مقرون به صرفه نیست.

کربنات کلسیم مخصوص سنگ‌های مصنوعی را می‌توان از شرکت آریا پودر تهیه کرد. این شرکت ارائه دهنده انواع پودرهای صنعتی، از جمله کربنات کلسیم با استانداردهای بین‌المللی است.

 

نقش پودر کربنات کلسیم در تقویت خواص فیزیکی سنگ‌های مصنوعی

نقش کربنات کلسیم در تقویت خواص فیزیکی سنگ‌های مصنوعی علت اصلی استفاده از کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی است. کربنات کلسیم به عنوان یک پرکننده موجب چسبندگی سایر اجزاء سنگ مصنوعی به یکدیگر می‌شود. همچنین با پر کردن فضاهای خالی بر انسجام و تراکم این سنگ‌ها می‌افزاید. کربنات کلسیم ماده‌ای ضد آب و دارای مقاومت حرارتی زیاد است‌. از این رو به شدت موجب تقویت خواص فیزیکی سنگ‌های مصنوعی می‌شود.

 

تأثیر پودر کربنات کلسیم بر زیبایی و ظاهر سنگ مصنوعی

تأثیر کربنات کلسیم بر زیبایی و ظاهر سنگ مصنوعی یکی دیگر از مزایای کاربرد کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی است. پودر کربنات کلسیم دارای ساختار کریستالی و ظاهری شفاف و سفید است. از این رو استفاده از آن باعث تقویت زیبایی ظاهری سنگ‌های مصنوعی می‌شود.

از سوی دیگر کربنات کلسیم به عنوان ماده‌ای بی‌اثر، با انواع مواد اولیه سازگاری دارد. از این رو ترکیب آن با انواع مواد اولیه در تولید سنگ‌های مصنوعی بلامانع است.

کربنات کلسیم ماده‌ای غیر سمی و سازگار با محیط زیست است. بنابراین بدون نگرانی از اثرات آن بر محیط زیست می‌توان در حجم دلخواه از آن استفاده کرد.

بهبود مقاومت سنگ مصنوعی به کمک کربنات کلسیم

بهبود مقاومت سنگ مصنوعی به کمک کربنات کلسیم به دلیل ویژگی‌های خاص این ماده معدنی بدست می‌آید. کربنات کلسیم ماده‌ای تقریبا نامحلول است. از این رو استفاده از آن در ترکیب سنگ‌های مصنوعی خاصیت ضد آب برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. از سوی دیگر ذرات ریز کربنات کلسیم میکرونیزه به خوبی فضاهای خالی بین ذرات سایر مواد اولیه سنگ‌های مصنوعی را پوشش می‌دهند. بنابراین با افزایش تراکم موجب بهبود مقاومت سنگ‌های مصنوعی می‌شوند.

دیگر مزیت استفاده از کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی، کاهش چشمگیر هزینه‌های تولید و در نتیجه بهای تمام شده این محصولات است. زیرا پودر کربنات کلسیم به دلیل فراوانی زیاد و مراحل پردازش آسان یک ماده اولیه بسیار ارزان قیمت است.

لیست مقالات مرتبط:

نقش کربنات کلسیم در آسفالت

پودر کربنات کلسیم در سنگ مصنوعی به عنوان یک پرکننده یا فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربنات کلسیم به دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی مانند مقاومت حرارتی و ضد آب بودن خواص فیزیکی سنگ‌های مصنوعی را تقویت می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف