آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم کشاورزی

پودر کربنات کلسیم کشاورزی

پودر کربنات کلسیم کشاورزی

کاربرد پودر کربنات کلسیم کشاورزی در این صنعت مهم است. کلسیم یک ماده مغذی مهم است که از دیواره‌های سلولی گیاهان حمایت می‌کند و برای تشکیل سلول‌های جدید ضروری است. بیماری‌های مکرر میوه‌ها مانند پوسیدگی انتهای شکوفه، که در گوجه‌فرنگی و فلفل رایج است، می‌تواند ناشی از کمبود کلسیم باشد.

پودر کربنات کلسیم کشاورزی بهترین منبع برای تامین کلسیم مورد نیاز گیاهان است. پودر کربنات کلسیم با فرمول شیمیایی CaCO3، یکی از فراوان‌ترین مواد معدنی روی زمین و یکی از پرکاربردترین پودرهای صنعتی است. کربنات کلسیم صنعتی ماده‌ای طبیعی و غیر سمی است، از این رو استفاده از آن به عنوان مکمل برای گیاهان خوراکی بلامانع است.

 

پودر کربنات کلسیم کشاورزی
پودر کربنات کلسیم کشاورزی و کاربرد آن

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در کشاورزی

از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در کشاورزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش دسترسی گیاه به فسفر
 • افزایش نیتریفیکاسیون و کانی سازی
 • بهبود عملکرد سیستم ریشه
 • بازیافت مواد مغذی
 • افزایش کارایی مصرف آب
 • تنظیم pH خاک
 • کاهش چشمگیر سطوح فلزات سنگین خاک

اگر خاک اسیدی است پودر کربنات کلسیم را قبل از رشد گیاهان چند ساله مانند چمن، بوته‌ها، میوه‌ها یا درختان استفاده کنید. برای تخمین مقدار مورد نیاز کربنات کلسیم، pH خاک خود را بررسی کنید. قبل از کاشت، سطح pH باید تنظیم شود. آزمایش pH خاک اسیدیته یا قلیایی بودن خاک را تعیین می‌کند. pH 7.0 خنثی در نظر گرفته می‌شود. خاک دارای pH قلیایی بیش از 7.0 و pH اسیدی زیر 7.0 است. آهک گرانول شده باغی نسبت به کربنات کلسیم پودری زمان بیشتری برای کار کردن نیاز دارد. بنابراین استفاده از پودر کربنات کلسیم ارجحیت دارد.

 

کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی

پودر کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی از نوع زمین یا طبیعی است. پودر کربنات کلسیم طبیعی هم برای تنظیم PH خاک به کار می‌رود و هم برای تقویت گیاهان.

توانایی کربنات کلسیم در کاهش فلزات سنگین در خاک، عملکردی است که برای بسیاری از متخصصان کاملاً شناخته شده است. اما ممکن است برای باغبان خانگی معمولی به خوبی شناخته شده نباشد. این کاربرد تنها در صورتی ضروری است که تجزیه و تحلیل خاک وجود فلزات سنگین را در سطوحی نشان دهد که قابل اصلاح باشد. حذف خاک احتمالاً بهترین گزینه در صورت بالا بودن سطوح فلزات سنگین خواهد بود. فلزات سنگین علاوه بر اینکه احتمالاً برای انسان سمی هستند، می‌توانند برای گیاهان نیز سمی باشند. به جای حذف فلزات از خاک، کربنات کلسیم آن‌ها را به هم متصل می‌کند تا برای گیاهان کمتر در دسترس باشند.

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در کشاورزی

موارد زیر را می‌توان به عنوان علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در کشاورزی برشمرد:

 • پودر کربنات کلسیم کشاورزی برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای کشاورزی، از جمله کنترل pH و پرکننده و تقویت کننده کود مناسب است. الزامات کشاورزی برای تولید محصول، محدوده‌های pH خاصی را برای خاک هدف قرار می‌دهد تا تولید را بهینه کند. استفاده از کربنات کلسیم پوسیدگی انتهای شکوفه‌ها را در گوجه‌فرنگی کاهش می‌دهد و رشد تخم‌ریزی قارچ را تسهیل کند. محصولات حاوی کربنات کلسیم را می‌توان برای پخش در مزرعه طراحی کرد یا می‌توان آن را برای استفاده در آبیاری قطره ای پودر کرد.
 • سنگ‌های حاوی کربنات کلسیم برای کاربردهای مختلف مثل سنگ‌های تزئینی برای محوطه سازی و خط کشی زمین‌های ورزشی به کار می‌روند.
 • کربنات کلسیم همچنین در تغذیه حیوانات مهم است. مکمل‌های حاوی کلسیم برای گاو و سایر دام‌ها نقش کلیدی در رشد و استحکام استخوان و همچنین در سلامت عمومی حیوانات دارند. طیور نیز برای کمک به هضم و تقویت پوسته برای تولید صحیح تخم مرغ نیاز به رژیم غذایی حاوی کربنات کلسیم دارند.

قیمت کربنات کلسیم مورد استفاده در کشاورزی

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در کشاورزی تحت تاثیر کیفیت و برند پودر کربنات کلسیم کشاورزی قرار دارد. خلوص، اندازه ذرات و درجه روشنایی 3 فاکتوری هستند که کیفیت پودر کربنات کلسیم را تعیین می‌کنند. کربنات کلسیم با درجه خلوص و روشنایی بالاتر و توزیع اندازه ذرات کوچک‌تر باکیفیت‌تر و در نتیجه گران‌تر است.

با توجه به حجم زیاد کربنات کلسیم که مورد استفاده صنایع مختلف قرار می‌گیرد، برندهای زیادی در سراسر دنیا نسبت به تولید این ماده اقدام می‌کنند. قیمت کربنات‌های کلسیم تولید داخل، با وجود کیفیت برتر یا مشابه نسبت به تولیدت خارجی مناسب‌تر است.

 

خرید پودر کربنات کلسیم کشاورزی از آریا پودر

شرکت آریا سنگ آهک و دولومیت خرد شده، غربال شده، آسیاب شده و پودر شده را از بهترین معادن کشور تامین می‌کند. همچنین این شرکت از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی برخوردار است و از این تجهیزات برای تولید کربنات کلسیم باکیفیت بهره می‌گیرد. خرید پودر کربنات کلسیم کشاورزی از آریا پودر دارای 2 مزیت عمده زیر است:

 • خرید باکیفیت‌ترین کربنات کلسیم با خلوص، روشنایی و سفیدی زیاد.
 • خرید کربنات کلسیم با مناسب‌ترین قیمت ممکن

برای خرید پودرهای صنعتی آریا پودر نیازی به مراجعه حضوری نیست. صنعتگران و صاحبان صنایع می‌توانند انواع کربنات کلسیم مورد نیاز خود را از طریق وب سایت این مجموعه سفارش دهند.

تقویت گیاه، حذف فلزات سنگین از خاک و تنظیم PH خاک مهم‌ترین مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در کشاورزی به شمار می‌روند.

میزان کیفیت پودر و برند تولید کننده آن مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در کشاورزی به شمار می‌روند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف