آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در رنگسازی

پودر کربنات کلسیم در رنگسازی

پودر کربنات کلسیم در رنگسازی

در جهان امروز کانی‌های صنعتی به نماد ثروت تبدیل شده‌اند و اهمیت زیادی یافته‌اند. کربنات کلسیم یکی از این کانی‌هاست. پودر کربنات کلسیم در رنگسازی و سایر صنایع کاربردهای فراوانی دارد. کربنات کلسیم یک پودر غیر سمی، بی بو، سفید رنگ و یکی از ارزان‌ترین پرکننده‌های معدنی است.

 کربنات کلسیم خنثی و نامحلول در آب و محلول در اسید است. پودر کربنات کلسیم معمولاً در تعدادی از کاربردهای رنگ و پوشش به عنوان رقیق کننده، عاملی برای کاهش یا افزایش براقیت استفاده می‌شود. کاربرد پودر کربنات کلسیم به وفور در صنایع رنگ برای ساخت پوشش‌های پودری و رنگ امولسیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر کربنات کلسیم با توزیع ایده‌آل و سفیدی بالا،ویژگی‌های کارایی رنگ را افزایش می‌دهد.

 

پودر کربنات کلسیم در رنگسازی
پودر کربنات کلسیم در رنگسازی و کاربرد آن

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگسازی

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگسازی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • گنجاندن کربنات کلسیم در رنگ می‌تواند باعث شود لیتوپون نسبتاً متراکم در حالت تعلیق بماند و به پایین فرو نرود. این ویژگی می‌تواند استحکام، مقاومت در برابر آب، خشکی و مقاومت در برابر ساییدگی لایه رنگ را بهبود ببخشد.
  • استفاده از کربنات کلسیم هزینه های تولید رنگ را کاهش می‌دهد.
  • استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگ‌ها می‌تواند شدت رنگ و انعکاس رنگ را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در نتیجه موجب افزایش درخشندگی رنگ می‌شود.
  • کربنات کلسیم توانایی پوشش، مقاومت در برابر سایش، چسبندگی، مقاومت در برابر ضربه و انعطاف پذیری را در هنگام استفاده از رنگ بهبود می بخشد.
  • پودر کربنات کلسیم کیفیت رنگ را بهبود می‌بخشد و سطح پوشش داده شده توسط رنگ را افزایش می‌دهد.
  • پودر کربنات کلسیم ریز بیشتر در صنعت رنگ استفاده می‌شود. کربنات کلسیم میکرونیره می‌تواند از ته نشین شدن رنگدانه جلوگیری کند، پراکندگی رنگ را تقویت کند و درخشندگی را بهبود بخشد.

 

پودر کربنات کلسیم مخصوص تولید رنگ

موارد استفاده از پودر کربنات کلسیم مخصوص تولید رنگ عبارتند از: رنگ امولسیونی، رنگ مبتنی بر آب، رنگ روغنی، رنگ بافت، رنگ داخلی و خارجی، اسکیم کت، پوشش پودری و …

کربنات کلسیم بیشتر در صنعت رنگ‌های مایع استفاده می‌شود. این پودر صنعتی می‌تواند از ته نشین شدن رنگدانه ها جلوگیری کند، پراکندگی را تقویت کند و درخشندگی را بهبود بخشد. معمولاً کربنات کلسیم 20 تا 60 درصد از حجم رنگ‌های مایع را تشکیل می‌دهد.

کربنات کلسیم همچنین به طور گسترده (تا 60٪) در پوشش، پودر گچ دیوار و بتونه به عنوان ماده پرکننده و بهبود دهنده سفیدی استفاده می‌شود.

پودر کربنات کلسیم در رنگسازی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • توزیع اندازه ذرات مناسب
  • روشنایی بالا (بالای 96%)
  • خلوص بالا بالاتر از 98.5%)
  • قیمت مناسب

کربنات کلسیم مورد استفاده در رنگسازی اغلب از نوع طبیعی و میکرونیزه است.

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگسازی

مهم‌ترین علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگسازی را می‌توان افزایش کیفیت رنگ عنوان کرد.

پودر کربنات کلسیم در صنعت رنگ به عنوان گسترش دهنده / پخش کننده برای افزایش شفافیت استفاده می‌شود. پودر کربنات کلسیم نه تنها در صنعت رنگ، بلکه به عنوان پرکننده و گسترش دهنده در بسیاری از صنایع مختلف دیگر استفاده می‌شود. پودر کربنات کلسیم یک عامل ضد ته نشینی و همچنین یک عامل مات کننده است که ویژگی های براقیت و پایداری رنگ را افزایش می‌دهد. علاوه بر این کربنات کلسیم پرکننده‌ای بسیار ارزان قیمت است. استفاده از این پرکننده با افزایش حجم رنگ موجب کاهش بهای تمام شده آن می‌گردد.

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در رنگسازی

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در رنگسازی با توجه به ویژگی‌های آن تعیین می‌شود. هرچه اندازه ذرات پودر کربنات کلسیم در رنگسازی کوچک‌تر باشد کیفیت آن بیشتر است‌. در نتیجه قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. میزان خلوص و روشنایی نیز بر قیمت کربنات کلسیم تاثیر مستقیم دارند. به این معنا که پودرهای خالص‌تر و سفیدتر قیمت بیشتری دارند.

عامل مهم دیگری که بر قیمت کربنات کلسیم تاثیر می‌گذارد، برند تولید کننده آن است. برندهای داخلی تولید کننده کربنات کلسیم با وجود کیفیت برتر یا مشابه با محصولات خارجی قیمت مناسب‌تری دارند.

 

خرید پودر کربنات کلسیم رنگسازی از آریا پودر

خرید پودر کربنات کلسیم رنگسازی از آریا پودر برای کلیه کارخانجات تولید رنگ در اقصی نقاط کشور و حتی کشورهای همسایه امکان پذیر است. شرکت آریا پودر برای تولید پودر کربنات کلسیم صنعتی در رنگسازی از مرغوب‌ترین سنگ‌های معدنی و به روز‌ترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی استفاده می‌کند. از این رو پودرهای صنعتی آریا پودر از بالاترین میزان کیفیت برخوردارند. خرید پودرهای صنعتی از این شرکت به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌شود. از این رو کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است.

کربنات کلسیم درخشندگی، پوشش دهی و کیفیت رنگ را بهبود می‌بخشد و مانع از ته نشین شدن آن می‌گردد.

استفاده از پودر کربنات کلسیم در رنگسازی با هدف افزایش کیفیت رنگ و کاهش بهای تمام شده آن انجام می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف