آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم دامی

پودر کربنات کلسیم دامی

پودر کربنات کلسیم دامی یکی از مواد اصلی است که به عنوان مکمل در تغذیه دام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کربنات کلسیم یک ماده معدنی طبیعی با فرمول شیمیایی CaCO3 است. کربنات کلسیم از منابع طبیعی مانند سنگ آهک یا سنگ مرمر به دست می‌آید. سپس تحت یک فرآیند تصفیه دقیق قرار می‌گیرد تا از کیفیت بالا و ایمنی آن برای مصرف حیوانات اطمینان حاصل شود.

 کلسیم یکی از عناصر سازنده اصلی این ماده معدنی طبیعی است. کلسیم یک ماده معدنی حیاتی برای رشد، نمو و نگهداری مناسب حیوانات است. کلسیم نقش مهمی در فرآیندهای فیزیولوژیکی مختلف از جمله تشکیل استخوان، انقباض عضلانی، انتقال عصبی، لخته شدن خون و فعالیت آنزیم ایفا می‌کند. از آنجایی که بدن حیوانات نمی‌تواند کلسیم تولید کند، این ماده معدنی باید از طریق رژیم غذایی آن.ها تامین شود. این موضوع باعث شده است تا کربنات کلسیم در تغذیه دام‌ها به یک افزودنی غذایی مهم تبدیل شود.

کاربرد پودر کربنات کلسیم دامی چیست؟

کاربرد پودر کربنات کلسیم در خوراک دامی با هدف تامین کلسیم مورد نیاز دام انجام می‌شود.

کربنات کلسیم حاوی عنصر کلسیم است. خوراکی که در مزرعه کشت می‌شود، مانند غلات و خوراک گاو، معمولاً برای تأمین کل نیازهای کلسیم حیوان کافی نیست. کربنات کلسیم دامی هم در ویتامین‌ها و هم در پرمیکس‌ها استفاده می‌شود. اندازه ذرات پودر کربنات کلسیم مهم است و بسته به اندازه ذرات عملکردهای مختلفی را انجام می‌دهد. پودر کربنات کلسیم مخصوص دام حجم زیادی به خوراک می‌دهد و با افزودن خاصیت روان‌کنندگی خوراک خشک را بدون گرد و غبار نگه می‌دارد. علاوه بر این، رنگ کربنات سفید و شفاف کربنات کلسیم کلسیم ظاهری اشتها آور به خوراک دام می‌دهد.

دلایل استفاده از پودر کربنات کلسیم در خوراک دام

کاربرد کربنات کلسیم در خوراک دامی

دلایل استفاده از پودر کربنات کلسیم در خوراک دام را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • کربنات کلسیم آسیاب شده (GCC) انتخاب ایده‌آلی برای تامین سلامت مطلوب برای حیوانات مزرعه است.
  • پودر کربنات کلسیم دامی با تامین کلسیم مورد نیاز بدن دام‌ها باعث تسریع رشد دام‌ها می‌شود‌.
  • کربنات کلسیم کمیت و کیفیت شیر دام‌ها را افزایش می‌دهد.

کلسیم جزء حیاتی استخوان‌ها و دندان‌ها است که استحکام ساختار آن‌ها را فراهم می‌کند. گنجاندن کربنات کلسیم در خوراک دام، به افزایش تراکم مواد معدنی استخوان، جلوگیری از اختلالات استخوانی و ارتقای یکپارچگی کلی اسکلتی کمک می‌کند. این امر به ویژه برای حیوانات جوان در مراحل رشد سریع و برای حیواناتی که تخم‌گذاری می‌کنند مهم است. زیرا کلسیم نقش مهمی در تشکیل پوسته تخم‌مرغ ایفا می‌کند. علاوه بر این، درجه خوراک کربنات کلسیم در سایر عملکردهای فیزیولوژیکی نقش دارد. کربنات کلسیم به انتقال عصبی کمک می‌کند و اجازه می‌دهد تا ارتباط مناسب بین مغز و سایر اعضای بدن برقرار شود. همچنین در لخته شدن خون نقش دارد که برای بهبود زخم و جلوگیری از خونریزی بیش از حد ضروری است. علاوه بر این، کلسیم یک کوفاکتور برای بسیاری از آنزیم‌ها است که در واکنش های بیوشیمیایی متعددی در بدن حیوان شرکت می‌کند. درجه خوراک پودر کربنات کلسیم به دلیل فراهمی زیستی بالا شناخته شده است‌. به این معنی که به راحتی توسط حیوانات جذب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تضمین می‌کند که حیوانات می‌توانند به طور موثر به محتوای کلسیم موجود در خوراک خود دسترسی داشته باشند.

خواص استفاده از پودر کربنات کلسیم در خوراک دام

خواص استفاده از کربنات کلسیم در خوراک دام به شرح زیر است:

درجه خوراک کربنات کلسیم شکلی از کربنات کلسیم است که به طور خاص برای استفاده به عنوان مکمل غذایی در خوراک دام فرموله شده است. این ماده از منابع طبیعی مانند سنگ آهک یا سنگ مرمر به دست می‌آید. سپس برای اطمینان از کیفیت و ایمنی بالا، تحت یک فرآیند تصفیه دقیق قرار می گیرد. گرید کربنات کلسیم دامی سرشار از کلسیم است. کلسیم یک ماده معدنی حیاتی برای رشد، نمو و نگهداری مناسب حیوانات است. معمولاً برای تقویت استحکام استخوان‌ها، دندان‌های سالم، حمایت از عملکرد ماهیچه‌ها و کمک به فرآیندهای فیزیولوژیکی مختلف به خوراک دام اضافه می‌شود. پودر ریز یا گرانول آن باعث می‌شود به راحتی با خوراک مخلوط شود و از توزیع مناسب آن در سراسر جیره اطمینان حاصل شود. گرید خوراک کربنات کلسیم به طور گسترده در صنایع کشاورزی و دامداری برای رفع نیازهای تغذیه‌ای انواع حیوانات از جمله طیور و دام استفاده می‌شود.

 

تاثیر اقتصادی استفاده از پودر کربنات کلسیم در تامین خوراک دام

حتما این جمله معروف را شنیده‌اید که پیشگیری بهتر از درمان است. کربنات کلسیم دامی با تامین کلسیم مورد نیاز بدن دام‌ها از بیماری‌های رایج در دام‌ها جلوگیری می‌کند‌. بنابراین باعث کاهش هزینه‌های دامپزشک و دارو می‌شود. تاثیر اقتصادی استفاده از کربنات کلسیم در تامین خوراک دام همچنین از لحاظ درآمدی نیز قابل بررسی است. کربنات کلسیم با افزایش کمیت و کیفیت شیر دام‌ها باعث افزایش چشمگیر درآمد دامداری‌ها می‌گردد.

خوراک پودر کربنات کلسیم، تحت فرآیندهای تولید و کنترل کیفیت دقیق قرار می‌گیرد. این فرآیندها شامل غربالگری، آسیاب، خالص سازی و کنترل دقیق اندازه ذرات برای برآورده کردن استانداردهای صنعتی خاص است. محصول نهایی از نظر خلوص، محتوای کلسیم و عدم وجود آلاینده ها آزمایش می‌شود تا از مناسب بودن آن برای مصرف حیوان اطمینان حاصل شود. در نتیجه، گرید خوراک کربنات کلسیم یک مکمل معدنی ضروری است که به طور گسترده در صنایع دامداری استفاده می‌شود.

لیست مقالات مرتبط:

کربنات کلسیم جیره طیور

کربنات کلسیم زونا سقفی

استفاده از پودر کربنات کلسیم در خوراک دام به افزایش سلامت دام‌ها و بهبود کمیت و کیفیت محصولات آن‌ها کمک می‌کند.

پودر کربنات کلسیم در خوراک دام با پیشگیری از هزینه‌های بیماری و افزایش درآمد ناشی از کمیت و کیفیت محصولات دامی باعث افزایش سودآوری می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف