آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم جیره طیور

پودر کربنات کلسیم جیره طیور

اگر در زمینه نگهداری از طیور فعالیت می‌کنید بعید است که نام کربنات کلسیم را نشنیده و از فواید آن در این صنعت آگاه نباشید. پودر کربنات کلسیم جیره طیور یکی از پرمصرف‌ترین و مهم‌ترین مواد اولیه مورد استفاده در این صنعت است.

کربنات کلسیم یک ماده طبیعی معدنی با فرمول شیمیایی CaCO3 است. در حقیقت این ماده طبیعی متشکل از عناصر کلسیم، کربن و اکسیژن است. علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در غذای پرندگان را می‌توان در وجود عنصر کلسیم در این ماده معدنی جستجو کرد. چرا که کلسیم یک عنصر ضروری برای سلامت پرندگان و تولید مثل آن‌هاست.

دلایل استفاده از پودر کربنات کلسیم برای جیره طیور

دلایل استفاده از پودر کربنات کلسیم برای جیره طیور

دلایل استفاده از پودر کربنات کلسیم جیره طیور را می‌توان به 2 دسته کلی تقسیم کرد:

  • برای حفظ سلامت پرندگان: دادن بهترین مکمل‌های غذایی حاوی کربنات کلسیم به طیور باعث سلامتی و رشد مداوم آن‌ها می‌شود.
  • برای افزایش میزان و کیفیت تولید: سطوح بالای کربنات کلسیم به پوسته‌های تخم‌مرغ استحکامی می‌دهد که برای تولید با عملکرد بالا نیاز دارند.

خواص استفاده از پودر کربنات کلسیم در جیره طیور

خواص استفاده از کربنات کلسیم در جیره طیور باعث شده است تا حجم قابل توجهی از کربنات کلسیم در این صنعت مصرف شود.

در خوراک جوجه‌ها، کربنات کلسیم به عنوان ماده اصلی در فرمولاسیون خوراک استفاده می‌شود. این کار برای است که اطمینان حاصل شود که جوجه‌ها روزانه کلسیم کافی دریافت می‌کنند. جوجه‌هایی که در رژیم غذایی خود کلسیم کافی دریافت نمی‌کنند، می‌توانند دچار مشکلات سلامتی گوناگونی شوند. مشکلاتی مانند استخوان‌های شکننده، تولید کم تخم مرغ و تخم مرغ‌هایی با پوسته ضعیف از جمله این مشکلات هستند.

پودر کربنات کلسیم را می‌توان به روش های مختلف مانند پودر یا مخلوط دانه‌ای به جیره جوجه‌ها اضافه کرد. مقدار کربنات کلسیمی که باید به جیره جوجه‌ها اضافه شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن پرندگان، میزان تولید تخم آن‌ها و میزان کلسیم موجود در جیره آن‌ها مهم‌ترین این عوامل هستند.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که جوجه‌ها به طور مداوم به آب تازه و تمیز دسترسی دارند. زیرا کلسیم محلول در آب است و جوجه‌ها برای جذب مناسب باید آب کافی بنوشند. علاوه بر این، توجه به این نکته مهم است که رژیم غذایی با کلسیم بیش از حد می‌تواند برای مرغ مضر باشد. استفاده بیش از حد از کربنات کلسیم در غذای پرندگان می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند سنگ کلیه شود.

نحوه آنالیز پودر کربنات کلسیم جیره طیور

کاهش خطر چالش‌های سلامتی و تغذیه‌ای در هر مرحله زندگی برای تولید موفق طیور ضروری است.

نحوه آنالیز کربنات کلسیم جیره طیور نیز به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است.

کربنات کلسیم مورد استفاده در خوراکی پرندگان باید از درصد خلوص بالایی برخوردار باشد‌. همچنین باید به لحاظ شیمیایی با دقت آنالیز شود که از نبود مواد سمی در آن‌ اطمینان حاصل شود‌. چرا که وجود برخی ناخالصی‌ها در کربنات کلسیم خوراکی پرندگان می‌تواند به مسمومیت آن‌ها بیانجامد.

شرکت آریا پودر تولید کننده بهترین و باکیفیت‌ترین پودر کربنات کلسیم برای خوراک پرندگان است‌‌. کربنات کلسیم گرید دام و طیور این شرکت دارای درصد خلوص بالا، روشنایی و سفیدی بسیار مناسبی می‌باشد.

تاثیر اقتصادی استفاده از کربنات کلسیم در تامین جیره طیور

تاثیر اقتصادی استفاده از کربنات کلسیم در تامین جیره طیور از 2 جهت قابل بررسی است:

  • کاهش هزینه: پودر کربنات کلسیم ماده‌ای بسیار فراوان و با دسترسی آسان است. از این رو می‌توان کربنات کلسیم جیره طیور را با قیمت بسیار مناسبی از بازار تهیه کرد. استفاده از کربنات کلسیم به عنوان بخشی از تغذیه پرندگان باعث کاهش هزینه و مخارج نگهداری از طیور می‌شود.
  • افزایش درآمد: استفاده از کربنات کلسیم در خوراک پرندگان با افزایش میزان و کیفیت تولید باعث افزایش درآمد کسب و کارهای فعال در زمینه محصولات طیور می‌شود.

لیست مقالات مرتبط:

کربنات کلسیم زونا سقفی

پودر کربنات کلسیم خوراکی چیست؟

پودر کربنات کلسیم جیره طیور باعث افزایش کمیت و کیفیت تخم پرندگان شده و بر سلامت و رشد آن‌ها تاثیر مثبتی بر جای می‌گذارد.

پودر کربنات کلسیم از یک سو باعث کاهش هزینه تغذیه طیور شده و از سوی دیگر باعث افزایش تولید و درآمد کسب‌و‌کارهای این صنعت می‌شود‌. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف