آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم لاستیک

پودر کربنات کلسیم لاستیک

پودر کربنات کلسیم لاستیک

پودر کربنات کلسیم لاستیک نوعی پودر معدنی است که به عنوان پرکننده در صنعت لاستیک به کار می‌رود.

کربنات کلسیم سابقه طولانی کاربرد در صنعت لاستیک دارد. استفاده از آن می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه شود و مقاومت در برابر حرارت، پایداری اندازه و سختی مواد پایه را نیز بهبود بخشد.کربنات کلسیم اولین پرکننده مورد استفاده در صنعت لاستیک بود و در حال حاضر رایج‌ترین آن است.

کربنات کلسیم ماده‌ای بسیار فراوان است. بنابراین تولید کنندگان لاستیک نگرانی از بابت تامین آن در حجم زیاد نخواهند داشت.

رشته کوه‌ها در بسیاری از نقاط کره زمین از کربنات کلسیم به شکل گچ، دولومیت، مرمر و سنگ آهک ساخته شده‌اند. تا جایی که بیش از 4 درصد از پوسته زمین را کربنات کلسیم صنعتی تشکیل می‌دهد. CaCO3 در شکل محلول خود در رودخانه‌ها و اقیانوس ها حل می‌شود. گیاهان و حیوانات آن را جذب و از آن برای ساختن اسکلت و صدف استفاده می‌کنند.

 

پودر کربنات کلسیم لاستیک
پودر کربنات کلسیم لاستیک و کاربرد آن در صنعت

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در لاستیک

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در لاستیک شامل موارد زیر است:

 • افزودن حجم قابل توجهی کربنات کلسیم به لاستیک می‌تواند حجم محصول را افزایش داده و استفاده از لاستیک طبیعی گران قیمت را کاهش دهد. در نتیجه استفاده از کربنات کلسیم لاستیک هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.
 • کربنات کلسیم اضافه شده به لاستیک استحکام کششی، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر پارگی را حتی بیشتر از ولکانیزاسیون بهبود می‌بخشد.
 • کربنات کلسیم همچنین دارای اثر تقویتی قابل توجهی است و می‌تواند یکنواختی را در هر دو لاستیک طبیعی و مصنوعی افزایش دهد.

کاربرد پودر کربنات کلسیم در محصولات لاستیکی کوچک مانند مهر و موم روغن و قطعات خودرو و همچنین در محصولات بزرگ مانند لاستیک و شیلنگ‌ها استفاده می‌شود. کربنات کلسیم می‌تواند به عنوان پرکننده تقویت کننده به تنهایی استفاده می‌شود. همچنین در صورت نیاز می‌تواند همراه با پرکننده‌های دیگر مانند کربن سیاه، و تیتانیوم برای دستیابی به تقویت، بهبود کارایی و افزایش حجم استفاده شود. کربنات کلسیم همچنین ممکن است تا حدی جایگزین پرکننده‌های سفید گران‌تری مانند کربن سیاه و تیتانیوم سفید شود.

پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در لاستیک

پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در لاستیک اغلب از نوع طبیعی است. از آنجایی که کربنات کلسیم لاستیک با هدف کاهش هزینه تولید به کار می‌رود، از نوع ارزان‌تر کربنات کلسیم یعنی کربنات کلسیم زمین استفاده می‌شود.

سنگ آهک یا سنگ مرمر به عنوان پایه‌ای برای تولید کربنات کلسیم زمین استفاده می‌شوند. کربنات کلسیم زمین یا GCC به طور گسترده‌ای به عنوان یک ماده معدنی صنعتی استفاده می‌شود. سه ویژگی اصلی اندازه ذرات، رنگ و خلوص شیمیایی، کیفیت GCC را مشخص می‌کند. همچنین مناسب بودن استفاده از آن را برای هر کاربرد معین را تعریف می‌کند.

 

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در لاستیک

3 علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در لاستیک عبارتند از:

 • کربنات کلسیم بسیار مقرون به صرفه‌تر از لاستیک طبیعی است. بنابراین، افزودن پودر کربنات کلسیم می‌تواند استفاده از لاستیک را کاهش دهد، که به معنای صرفه‌جویی زیادی در دراز مدت است. کربنات کلسیم همچنین جایگزین ارزانی برای انواع پرکننده‌های سفید رنگ است. به همین دلیل است که به پرکننده تقویت کننده مورد علاقه تولید کنندگان لاستیک تبدیل شده است.
 • افزایش مقاومت در برابر حرارت قیمت پایین تنها دلیلی نیست که تولید کنندگان لاستیک پودر کربنات کلسیم را انتخاب می‌کنند. به عنوان یک پرکننده تقویت کننده، CaCO3 برای بهبود بسیاری از خواص کلیدی لاستیک، که یکی از آنها مقاومت در برابر حرارت است، مفید است. به عنوان مثال، لاستیک طبیعی نمی‌تواند دمای بالای 85 درجه سانتیگراد را تحمل کند، که برای برخی کاربردها به اندازه کافی بالا نیست. خوشبختانه افزودن پودر کربنات کلسیم محدوده دمایی لاستیک را افزایش می‌دهد. لاستیک مصنوعی خاصی قادر به مقاومت در برابر دمای بالاتر از 300 درجه سانتیگراد است. با بهبود مقاومت در برابر حرارت، می‌توانید انتظار داشته باشید که اقلام لاستیکی شما بادوام‌تر باشند. پودر CaCO3 اضافه شده در لاستیک می‌تواند مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت ایجاد کند.
 • پودر کربنات کلسیم لاستیک علاوه بر مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر سایش و استحکام کششی را نیز افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، افزودن CaCo3 به عنوان یک پرکننده تقویت کننده، کارایی لاستیک طبیعی و مصنوعی را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در لاستیک

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در لاستیک تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد. از جمله:

 • میزان خلوص: هرچه کربنات کلسیم خالص‌تر باشد گران‌تر است.
 • میزان روشنایی: کربنات کلسیمی که از درجه سفیدی و روشنایی بالاترین برخوردار باشد قیمت بیشتری دارد.
 • اندازه ذرات: هرچه کربنات کلسیم ریزدانه‌تر باشد قیمت آن بیشتر است.
 • همگن بودن: بافت همگن و یکدست پودر کربنات کلسیم، کیفیت و در نتیجه قیمت آن را افزایش می‌دهند.
 • بسته‌بندی: پودر کربنات کلسیم لاستیک هم به صورت فله‌ای و هم به صورت بسته‌بندی به فروش می‌رسد. قیمت کربنات کلسیم فله‌ای نسبت به کربنات کلسیم بسته‌بندی شده مناسب‌تر است.

 

خرید پودر کربنات کلسیم لاستیک از آریا پودر

خرید پودر کربنات کلسیم لاستیک از آریا پودر به صورت غیر حضوری و از اقصی نقاط کشور امکان پذیر است. محصولات این شرکت حتی به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شوند. پودر کربنات کلسیم لاستیک آریا پودر از بالاترین کیفیت در سطح استانداردهای جهانی برخوردار است. با این وجود قیمت آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

افزایش مقاومت حرارتی و کششی لاستیک و کاهش بهای تمام شده آن مهم‌ترین علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در لاستیک به شمار می‌رود.

در ساخت لاستیک از کربنات کلسیم زمین یا طبیعی استفاده می‌شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف