آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پود کربنات کلسیم پلاستیک

پود کربنات کلسیم پلاستیک

پودر کربنات کلسیم پلاستیک، به عنوان یک افزودنی، در صنعت پلاستیک به کار می‌رود. این ماده جهت افزایش مقاومت، سختی و پایداری پلاستیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، در بهبود خصوصیات حرارتی و مقاومت به آب نیز نقش دارد و کیفیت نهایی محصولات پلاستیکی را افزایش می‌دهد.

کربنات کلسیم پلاستیک چه نوع ماده است:

کربنات کلسیم یا CaCO3 یکی از مشهورترین مواد معدنی است که در صنایع مختلف، از جمله صنعت پلاستیک کاربرد زیادی دارد. کربنات کلسیم است، یک ترکیب شیمیایی است که معمولا در طبیعت یافت می‌شود. این ماده در بدن بسیاری از حیوانات زنده (پوسته سخت حیوانات دریایی مانند صدف، حلزون، مروارید یا پوسته تخم مرغ) و سنگ‌های مختلف وجود دارد. محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین منبع CaCO3 از سنگ معدن سنگ آهک است. یک سنگ رسوبی که اغلب در نزدیکی آبشارها یا نهرها تشکیل می‌شود. همچنین سنگ آهک منبع اصلی برای تهیه پرکننده کربنات کلسیم برای صنعت پلاستیک است.

کاربرد پودر کربنات کلسیم پلاستیک در حجم زیاد و برای تولید محصولات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت استفاده از پرکننده کربنات کلسیم یکی از خلاقانه‌ترین راه حل‌هایی است که تاکنون در این صنعت توسعه یافته است. کربنات کلسیم نه تنها در بهبود کیفیت پلاستیک موثر است، بلکه به تولیدکنندگان کمک می‌کند هزینه تولید را کاهش دهند و سود بیشتری کسب کنند.

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک:

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • CaCO3 دارای سفیدی روشن طبیعی است. بنابراین محصولات پلاستیکی که از پرکننده CaCO3 استفاده می‌کنند، بدون استفاده از سفیدکننده یا رنگ‌، به روشنایی و سفیدی بالایی دست خواهند یافت. این باعث صرفه جویی در هزینه تولید مستربچ می‌شود.
 • CaCO3 یک منبع معدنی با ذخایر فراوان در طبیعت است. بهره برداری و پردازش آن نیز آسان است. بنابراین قیمت آن بسیار ارزان است. تولیدکنندگان می‌توانند از کربنات کلسیم پلاستیک در مقادیر زیاد و بدون نگرانی در مورد هزینه استفاده کنند.
 • اختلاط پرکننده کربنات کلسیم با پلاستیک اولیه ویژگی پلاستیک را تغییر نمی‌دهد. بنابراین استفاده از آن برای جایگزینی بخشی از مواد ورودی در تولید محصولات پلاستیکی به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی کنند.
 • علاوه بر این، CaCO3 دارای مقاومت حرارتی، ساختار انحنا و اندازه ذرات خوبی است که برای بسیاری از انواع پلاستیک مناسب است.
 • کربنات کلسیم با محیط زیست سازگار است.
 • به کار بردن این پودر می‌تواند از تبخیر جلوگیری کند و دما را در کارخانه کاهش دهد.
 • CaCO3 به افزایش سختی و درخشندگی سطح محصول کمک می‌کند.
 • کربنات کلسیم به صنعت بسته‌بندی کمک می‌کند تا بسته بندی زیباتر با طرح‌های متنوع تولید کند.
 • کربنات کلسیم می‌تواند همراه با سایر افزودنی‌های پلاستیک و سایر رنگ‌ها به راحتی استفاده شود.

پودر کربنات کلسیم مخصوص پلاستیک

بیشتر پودر کربنات کلسیم مخصوص پلاستیک، از معادن (معادن مرمر) یا کوه‌های سنگی (سنگ آهک) بهره برداری می‌شود. این نوع کربنات کلسیم پلاستیک، کربنات کلسیم زمین یا کربنات کلسیم طبیعی نامیده می‌شود. برای تولید مستربچ علاوه بر بهره برداری از سنگ آهک در طبیعت، منبع دیگری از کربنات کلسیم نیز وجود دارد که یک محصول مصنوعی است. کربنات کلسیم مصنوعی یا رسوبی از واکنش CO2، آب و آهک (CaO) تولید می‌شود.

استفاده از کربنات کلسیم مصنوعی در تولید پلاستیک باعث افزایش کیفیت محصولات نهایی می‌شود. با این وجود به علت ارزان‌تر بودن کربنات کلسیم زمین بسیاری از تولید کنندگان پلاستیک استفاده از این نوع کربنات کلسیم را ترجیح می‌دهند.

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک

در ساخت پلاستیک علاوه بر مواد اولیه رزین مصنوعی، ترکیب سایر مواد افزودنی و شیمیایی مانند پودر معدنی با نسبت دقیق ضروری است.

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک، کاهش هزینه و بهبود ویژگی‌ها و افزایش عملکرد پلاستیک است. قیمت پلیمرها در مدت کوتاهی دو برابر شد که باعث افزایش تقاضا برای CaCO3 گردید. از این رو، کربنات کلسیم به طور گسترده در ساخت پلاستیک برای بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی و سختی پلاستیک استفاده می‌شود.

ترکیب شدن کربنات کلسیم پلاستیک با پلی اولفین در دمای بالا تحت فناوری مدرن برای ایجاد محصولات FILLER MASTERBATCH انجام می‌شود. مستربچ‌ها طیف گسترده‌ای از کاربردها را در صنعت پلاستیک دارند.

برخی از مهم‌ترین کاربردهای کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک شامل موارد زیر است:

 • در پوشش و لمینیت به عنوان لمینت برزنتی، فیلم پلی پروپیلن BOPP دو محوره و غیره
 • کاربرد گسترده در قالب گیری دمشی، تزریق، اکستروژن، تولید کیسه‌های جامبو و غیره.
 • در پروفیل پی وی سی، پودر کربنات کلسیم (CaCO3) براقیت بالا، صافی، سفیدی و در برخی موارد دوام محصول را افزایش می‌دهد.

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در پلاستیک

قیمت پودر کربنات کلسیم صنعتی مورد استفاده در پلاستیک پیش از هر چیز به طبیعی یا مصنوعی بودن آن وابسته است. از آن جایی که فرآیند تولید کربنات کلسیم مصنوعی نسبت به نوع طبیعی بیشتر است، قیمت آن نیز گران‌تر خواهد بود. قیمت کربنات کلسیم پلاستیک طبیعی نیز به میزان خلوص، درجه روشنایی و اندازه ذرات آن بستگی دارد. علاوه بر موارد گفته شده، عواملی چون داخلی یا خارجی بودن کربنات کلسیم و برند تولید آن نیز بر قیمت این پودر تاثیرگذارند. قیمت پودرهای کربنات کلسیم ایرانی اغلب نسبت به انواع مشابه خارجی مناسب‌تر است.

خرید پودر کربنات کلسیم پلاستیک از آریا پودر

خرید پودر کربنات کلسیم پلاستیک از آریا پودر بهترین روش برای خرید این پودر صنعتی است. پودرهای صنعتی آریا پودر، از جمله کربنات کلسیم پلاستیک تولیدی این شرکت، از بالاترین میزان خلوص و روشنایی برخوردارند. بافت این پودرها نیز کاملا یکدست و همگن است.

زیرا در تولید این پودرها از به‌زور‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود. خرید پودر کربنات کلسیم از آریا پودر بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است. زیرا خرید مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده به شمار می‌رود.

بهبود کیفیت و کاهش قیمت 2 علت اصلی استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک به شمار می‌روند.

در تولید پلاستیک از هر دو نوع کربنات کلسیم طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف