آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

مش کربنات کلسیم چیست

مش کربنات کلسیم چیست

مش کربنات کلسیم چیست؟ منظور از این عبارت، پودر کردن کربنات کلسیم با اندازه خاص است. مش یک واحد اندازه گیری است که اندازه ذرات پودرها را مشخص می‌کند.

همان طور که میدانید الک یا غربال کردن روشی برای طبقه بندی اندازه ذرات پودر با استفاده از یک صفحه نمایش با اندازه خاص است. یک پودر را می‌توان با روی هم قرار دادن صفحه‌ها به دو یا چند بخش با اندازه ذرات گوناگون جدا کرد. در نتیجه می‌توان توزیع اندازه ذرات پودر را تعیین کرد. الک و صفحه نمایش معمولاً برای مواد با اندازه ذرات بزرگتر، بیشتر از 44 میکرون (325 Mesh) استفاده می‌شود.

طبقه بندی ذرات مش کربنات کلسیم چگونه است؟

طبقه بندی ذرات مش کربنات کلسیم

دو مقیاس برای طبقه بندی اندازه ذرات استفاده می‌شود. سری غربال ایالات متحده و اندازه مش تایلر. اندازه توری‌های مش برای تنظیم اندازه ذرات پودر گاهی اوقات می‌تواند تا حدودی گیج کننده باشد. پودر مش 6- حاوی ذراتی است که از صفحه 6 مش عبور می کنند. پودر مش 6- دارای ذراتی است که اندازه آنها کمتر از 3360 میکرون است. پودری که مش 325- است دارای ذراتی با ابعاد کمتر از 44 میکرون است. همانطور که می‌بینید، هرچه عدد مش بزرگتر باشد، اندازه ذرات پودر کوچکتر می‌شود.

مطلب پیشنهادی: خرید پودر کربنات کلسیم با مش دلخواه

انواع مش کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که از جمله مهم‌ترین ترکیبات کلسیم است. این ترکیب در طبیعت به صورت وسیعی یافت می‌شود و در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شود. انواع مش کربنات کلسیم عبارتند از:

  1. کلسیت: که به صورت سفید رنگ، بی‌رنگ یا زرد رنگ یافت می‌شود و برای تولید سیمان، آهک و محصولات کاغذی استفاده می‌شود.
  2. آراگونیت: که به صورت بلورهای بی‌رنگ یا زرد رنگ یافت می‌شود و در صنایع شیشه‌سازی، پلاستیک و لاستیک استفاده می‌شود.
  3. واترلایت: که به صورت بلورهای بی‌رنگ تا زرد رنگ یافت می‌شود و در صنایع پلاستیک، آرایشی و بهداشتی و لاستیک استفاده می‌شود.
  4. آروازیت: که به صورت بلورهای زرد رنگ یافت می‌شود و در صنایع آرایشی، پلاستیک و رنگرزی استفاده می‌شود.

این انواع مش‌های کربنات کلسیم با توجه به خواص و کاربردهای مختلفشان، در صنایع مختلفی نقش مهمی را ایفا می‌کنند و در تولید محصولات متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش‌های تولید مش کربنات کلسیم

روش‌های تولید مش کربنات کلسیم شامل موارد زیر است:

  1. روش تولید طبیعی: در روش تولید طبیعی سنگ‌های حاوی کربنات کلسیم، اعم از گچ، آهک و مرمر استخراج می‌شوند‌. سپس این سنگ‌ها توسط دستگاه‌های سنگ شکن خرد شده و آسیاب می‌شوند‌. در آخرین مرحله برای تنظیم اندازه ذرات پودر، کربنات کلسیم از صافی‌ها عبور داده می‌شود.
  2. روش تولید مصنوعی: در روش تولید مصنوعی پودر کربنات کلسیم در اثر واکنش‌های شیمیایی مصنوعی تولید می‌شود و سپس اندازه ذرات آن تنظیم می‌گردد.

کاربردهای مش کربنات کلسیم در صنایع مختلف

کاربردهای مش کربنات کلسیم در صنایع مختلف بسیار گسترده است. برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

  • مش 325: یک کربنات کلسیم بسیار ریز آسیاب شده با اکثر ذرات کمتر از مش 325 (45 میکرون) است. استفاده برای اطفاء حریق، خوراک دام مایع، پرکننده، درزگیرها و اصلاح خاک.
  • مش 200: کربنات کلسیم ریز آسیاب شده با اکثر ذرات کمتر از 100 مش (149 میکرون) است. مورد استفاده در داروسازی، سیالات حفاری و به عنوان پرکننده.
  • مش 80: کربنات کلسیم آسیاب شده است که اکثریت محصول کمتر از مش 80 (191 میکرون) است. Cal 80 عمدتاً در زونا سقفی و سیالات حفاری استفاده می‌شود.

تأثیر مش کربنات کلسیم در صنعت و محیط زیست

تأثیر مش کربنات کلسیم در صنعت و محیط زیست بسیار مهم و عمیق است. کربنات کلسیم در صنعت در افزایش کیفیت محصولات مختلف تاثیر زیادی دارد. همچنین به دلیل برخورداری از قیمت مناسب باعث کاهش بهای تمام شده محصولات می‌شود. از سوی دیگر کربنات کلسیم ماده‌ای طبیعی و زیست تخریب پذیر است. بنابراین برخلاف پرکنند‌های مصنوعی هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند‌.

خرید کربنات کلسیم با مش‌های گوناگون را می‌توانید از شرکت آریا پودر خریداری کنید. این پودرها دارای بالاترین خلوص، بافتی ریزدانه، یکدست و همگن است. قیمت این پودرها نسبت به کیفیت آن‌ها و به نسبت کالاهای مشابه کاملا مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد.

لیست مقالات مرتبط:

پودر کربنات کلسیم خوراکی چیست

منظور از مش کربنات کلسیم توزیع اندازه ذرات آن به عنوان یک پودر است.

کربنات کلسیم در صنعت باعث افزایش کیفیت محصولات، کاهش هزینه تولید و حفاظت از محیط زیست می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف