آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در بارداری

پودر کربنات کلسیم در بارداری

کربنات کلسیم یک مکمل رایج برای افرادی است که سطح کلسیم پایینی دارند. همچنین به عنوان یک آنتی اسید برای کنترل علائم گوارشی ناراحت کننده مفید است.

کربنات کلسیم (CaCO3) ترکیبی است که به عنوان مکمل کلسیم در رژیم غذایی و به عنوان یک آنتی اسید رایج استفاده می‌شود. این ماده یکی از فراوان‌ترین ترکیبات در پوسته زمین است و به طور طبیعی در موارد زیر یافت می‌شود:

پوسته تخم مرغ، صدف و اسکلت‌های بیرونی سخت پوستان و سبزی‌های برگ دار تیره مانند کلم پیچ. کربنات کلسیم بدون نسخه با نام های Alka-Seltzer، Tums، Rolaids و Pepto-Bismol در دسترس است. اگرچه محصولات و مکمل‌های کربنات کلسیم بدون نسخه در دسترس هستند، دوز مناسب برای حداکثر سود و جلوگیری از عوارض احتمالی مهم است.

مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری موضوعی است که در این نوشتار به آن می‌پردازیم.

آیا مصرف پودر کربنات کلسیم در دوران بارداری جایز است؟

یکی از سوالات رایج درباره کربنات کلسیم این است که آیا مصرف پودر کربنات کلسیم در دوران بارداری جایز است؟

پاسخ این سوال مثبت است. مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری خالی از اشکال و حتی مفید است.

دستورالعمل‌های توصیه‌شده روزانه (RDA) برای مصرف داروهای کلسیم وجود دارد. برای افراد باردار و بالای 18 سال، RDA 1000 میلی گرم در روز کلسیم لازم است. برای افرادی که باردار هستند و در سنین 14 تا 18 سال هستند، RDA کلسیم 1300 میلی‌گرم در روز است. افراد می‌توانند با خوردن غذاهای حاوی کلسیم علاوه بر کلسیم موجود در مکمل‌ها و ویتامین‌ها، به RDA کلسیم خود برسند. اگر شرایط پزشکی دارید که می‌تواند بر سطح کلسیم شما تأثیر بگذارد، با پزشک خود در مورد میزان کلسیم مورد نیاز خود صحبت کنید.

نکات مهم قبل از مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری

نکات مهم قبل از مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری

نکات مهم قبل از مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری شامل موارد زیر است:

  • اگر به کربنات کلسیم یا هر داروی دیگری حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید.
  • و ویتامین ها کربنات کلسیم را با فاصله کمتر از 1-2 ساعت پس از مصرف سایر داروها مصرف نکنید. کلسیم ممکن است اثربخشی داروی دیگر را کاهش دهد.
  • اگر بیماری کلیوی یا معده دارید یا تا به حال داشته‌اید با پزشک خود درباره مصرف کربنات کلسیم مشورت کنید.

مزایای مصرف قرص های دارویی کربنات کلسیم در بارداری

همه انسان ها برای ارتقای عملکرد سالم بدن به کلسیم معدنی نیاز دارند. کلسیم از استخوان‌ها و دندان‌های قوی حمایت می‌کند و به تقویت قلب، اعصاب و خون کمک می‌کند. شاید به خاطر داشته باشید که در کودکی به شما گفته شده بود که برای رشد استخوان‌هایتان شیر زیادی بنوشید. اما مطالعات اخیر نشان داده‌اند که مقادیر زیاد شیر ممکن است بهترین منبع برای جلوگیری از زوال استخوان یا حمایت از استحکام کلی آن نباشد. شیر به طور کلی منبع خوبی از کلسیم است. اما برخی از فرآورده‌های شیری حاوی مواد افزودنی یا مواد شیمیایی هستند که فقط باید در حد اعتدال مصرف کنید.

کلسیم فراوان‌ترین ماده معدنی در بدن است و باعث تقویت بافت‌های سالم و انقباضات ماهیچه‌ای می‌شود که به حرکت بدن کمک می‌کند. همچنین برای سلامت قلب و عروق مهم است. با تسکین عضلاتی که رگ‌های خونی را احاطه کرده اند، در آرامش عضله قلب نقش دارد. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف کلسیم می‌تواند به طور بالقوه فشار خون را در برخی کاهش دهد. کلسیم همراه با یک ویتامین ضروری دیگر – ویتامین D – کار می‌کند. بدن می‌تواند کلسیم را با کمک ویتامین D جذب و حفظ کند. مزایای مصرف قرص های دارویی کربنات کلسیم در بارداری بسیار قابل توجه است.

در دوران بارداری، بدن مادر تمام کلسیم مورد نیاز کودک برای رشد را تامین می‌کند. به این معنی که اگر مادر مقدار توصیه شده روزانه را دریافت نکند، ممکن است عوارضی را تجربه کند. مصرف کلسیم کافی به این معنی است که شما هم از خود و هم از کودکتان مراقبت می‌کنید. همچنین به بدن خود و کودک مواد مغذی لازم برای رشد قلب، استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و اعصاب را می‌دهید. مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری می‌تواند نقش بسیار مهمی را بر روند رشد جنین و حفظ سلامت مادر داشته باشد.

آیا مصرف کربنات کلسیم در دوران بارداری باید زیر نظر پزشک باشد؟

ممکن است کنجکاو باشید بدانید که آیا مصرف کربنات کلسیم در دوران بارداری باید زیر نظر پزشک باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم توصیه می‌شود در دوره بارداری مصرف همه داروها با نظر پزشک صورت پذیرد. وقتی کربنات کلسیم طبق دستور مصرف شود، انتظار نمی رود شانس مشکلات مرتبط با بارداری مانند زایمان زودرس یا وزن کم هنگام تولد افزایش دهد. با این حال گرفتن دستور پزشک برای مصرف پودر کربنات کلسیم در بارداری می‌تواند باعث اطمینان بیشتر از مصرف این دارو شود.

لیست مقالات مرتبط:

پودر کربنات کلسیم دارویی

پودر کربنات کلسیم سبک

بله. مصرف پودر کربنات کلسیم در دوران بارداری کاملا ایمن و بدون خطر است.

مصرف قرص های دارویی کربنات کلسیم در بارداری به رشد جنین و حفظ سلامت مادر کمک می‌‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر کربنات کلسیم در کاغذ سیگار

پودر کربنات کلسیم در کاغذ سیگار

کربنات کلسیم آکواریوم

کربنات کلسیم آکواریوم

کربنات کلسیم ضایعاتی

کربنات کلسیم ضایعاتی

پودر مل سنگین

پودر مل سنگین

پودر مل سبک

پودر مل سبک

کربنات کلسیم طبیعی

کربنات کلسیم طبیعی

بازار فروش پودر کربنات کلسیم

بازار فروش پودر کربنات کلسیم

کربنات کلسیم حلزون

کربنات کلسیم حلزون

پودر کربنات کلسیم در بارداری

پودر کربنات کلسیم در بارداری

پودر کربنات کلسیم دارویی

پودر کربنات کلسیم دارویی

پودر کربنات کلسیم سبک

پودر کربنات کلسیم سبک

پودر کربنات کلسیم سنگین

پودر کربنات کلسیم سنگین

فیلر پودر کربنات کلسیم

فیلر پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم زمین

پودر کربنات کلسیم زمین

پودر کربنات کلسیم رسوبی

پودر کربنات کلسیم رسوبی