آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم سنگین

پودر کربنات کلسیم سنگین

کربنات کلسیم که معمولاً با نام‌های سنگ آهک، پودر سنگ، مرمر و کلسیت شناخته می‌شود، ترکیبی با فرمول شیمیایی CaCO3 است که قلیایی است. کربنات کلسیم اساساً در آب نامحلول اما در اسید محلول است. کربنات کلسیم یک ماده رایج روی زمین است. این ماده در آراگونیت، کلسیت، گچ، سنگ آهک، مرمر، تراورتن و سایر سنگ‌ها وجود دارد و همچنین جزء اصلی استخوان یا صدف حیوانات است.

انواع کربنات کلسیم را می‌توان به 2 دسته اصلی تقسیم کرد: کربنات کلسیم سنگین کربنات کلسیم سبک. در حالی که پودر کربنات کلسیم سنگین از آسیاب کردن سنگ‌های طبیعی تولید می‌شود، پودر کربنات کلسیم سبک در کارخانجات و توسط واکنش‌های شیمیایی تولید می‌گردد. کربنات کلسیم سنگین و کربنات کلسیم سبک از نظر شکل، اندازه ذرات و غیره متفاوت هستند. همین تفاوت‌ها است که باعث می‌شود اثرات متفاوتی بر خواص فیزیکی و شیمیایی داشته باشند و اثرات متفاوتی ایجاد کنند.

پودر کربنات کلسیم سنگین چیست؟

پودر کربنات کلسیم سنگین چیست

در پاسخ به پرسش پودر کربنات کلسیم سنگین چیست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توزیع ذرات کربنات کلسیم سنگین نسبت به کربنات کلسیم سبک نامنظم هستند و به صورت پودر پلی دیسپرس هستند.
  • اندازه ذرات آن نسبت به کربنات کلسیم سبک بزرگ است. اندازه متوسط ذرات به طور کلی 5-10μm است و توزیع گسترده است.
  • کربنات کلسیم سنگین تقریباً در آب نامحلول، در آب حاوی نمک آمونیوم یا اکسید آهن محلول و در الکل نامحلول است. در اسید استیک رقیق، اسید هیدروکلریک رقیق و اسید نیتریک رقیق می‌جوشد و حل می‌شود.

کاربرد پودر کربنات کلسیم سنگین در صنعت چیست؟

یکی از پرتکرارترین سوالات درباره پودر کربنات کلسیم این است که: کاربرد پودر کربنات کلسیم سنگین در صنعت چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کربنات کلسیم سنگین معمولاً به عنوان پرکننده استفاده می‌شود. این پودر صنعتی به طور گسترده در صنایع شیمیایی مانند تولید کاشی‌ و سرامیک، لاستیک و پلاستیک استفاده می‌شود. کاغذ سازی، رنگسازی، تولید کابل‌ها، لوازم ساختمانی، مواد غذایی و دارویی دیگر صنایع استفاده کننده از این پودر هستند. کربنات کلسیم همچنین در تولید محصولات آرایشی بهداشتی مانند شوینده‌ها و خمیر دندان نیز به عنوان پرکننده برای افزایش حجم محصول استفاده می‌شود. صنعت ساختمان نیز از پودر کلسیم سنگین در ملات خشک و بتن و همچنین در تولید سقف‌های نسوز استفاده می‌کند.

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم سنگین در مصارف مختلف

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم سنگین در مصارف مختلف باعث شده است تا به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین پودرها در جهان شناخته شود.

هنگامی که پودر کربنات کلسیم در لاستیک استفاده می‌شود، می‌تواند حجم لاستیک را افزایش دهد و فرآیند پذیری لاستیک را بهبود بخشد. همچنین می‌تواند به عنوان یک نیمه تقویت کننده یا تقویت کننده عمل کند و سختی لاستیک را تنظیم کند.

پودر کلسیم سنگین در پوشش‌های بتونه عمدتاً برای کاهش هزینه‌ها، افزایش سختی و به عنوان پرکننده اصلی استفاده می‌شود.

در دامداری کربنات کلسیم می‌تواند محتوای کلسیم موجود در خوراک را افزایش داده و کیفیت خوراک را بهبود بخشد.

کربنات کلسیم را می‌توان در صنعت کاشی و سرامیک برای افزایش سفیدی استفاده کرد. کربنات کلسیم استحکام محصول و استحکام کششی، چقرمگی محصول را بهبود می‌بخشد و هزینه های تولید را کاهش می‌دهد.

کربنات کلسیم نقش مهمی در صنعت کاغذ سازی دارد. کربنات کلسیم می‌تواند استحکام و سفیدی کاغذ را تضمین کند و هزینه تولید را کاهش دهد.

کربنات کلسیم به مقدار زیادی در لاستیک استفاده می‌شود که می‌تواند حجم محصولات را افزایش دهد. در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف لاستیک طبیعی گران قیمت می‌شود و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. کربنات کلسیم در لاستیک استفاده می‌شود تا استحکام کششی، استحکام در برابر پارگی و مقاومت در برابر سایش به دست آید.

کربنات کلسیم در بتن مهم است. زیرا نه تنها می‌تواند هزینه‌های تولید را کاهش دهد، بلکه باعث افزایش چقرمگی و استحکام بتن نیز می‌شود.

کربنات کلسیم در تولید سقف‌های نسوز سفیدی و درخشندگی محصول را بهبود می‌بخشد. همچنین مقاومت در برابر آتش را افزایش می‌دهد.

چگونگی خرید و سفارش پودر کربنات کلسیم سنگین

چگونگی خرید و سفارش پودر کربنات کلسیم سنگین پرسش مشترک تولیدکنندگان در صنایع گوناگون است. در پاسخ به این پرسش، شرکت آریا پودر را به شما معرفی می‌کنیم. این شرکت تولید کننده انواع پودرهای صنعتی در گریدهای مختلف است. کربنات کلسیم و کلیه پودرهای صنعتی تولید این برند از خلوص بسیار بالا و بافتی یکدست و همگن برخوردارند. علاوه بر این، قیمت پودرهای صنعتی این برند نسبت به پودرهای مشابه موجود در بازار بسیار مناسب است.

صنعتگران و صاحبان صنایع می‌توانند پودر کربنات کلسیم مورد نیاز خود را از طریق تماس تلفنی با کارشناسان این شرکت تهیه کنند.

لیست مقالات مرتبط:

فیلر پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم زمین

نوعی پودر صنعتی با فرمول شیمیایی CaCO3 است که از آسیاب کردن سنگ‌های طبیعی چون آهک تولید می‌شود.

 استفاده از پودر کربنات کلسیم سنگین در صنایع گوناگون باعث افزایش کیفیت تولیدات و همچنین کاهش هزینه تولید می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر کربنات کلسیم سبک

پودر کربنات کلسیم سبک

پودر کربنات کلسیم سنگین

پودر کربنات کلسیم سنگین

فیلر پودر کربنات کلسیم

فیلر پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم زمین

پودر کربنات کلسیم زمین

پودر کربنات کلسیم رسوبی

پودر کربنات کلسیم رسوبی

پودر کربنات کلسیم معدنی

پودر کربنات کلسیم معدنی

پودر کربنات کلسیم در شلنگ

پودر کربنات کلسیم در شلنگ

پودر کربنات کلسیم در ورق فوم eva

پودر کربنات کلسیم در ورق فوم eva

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی