آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در کارتن سازی

پودر کربنات کلسیم در کارتن سازی

پودر کربنات کلسیم در کارتن سازی

پودر کربنات کلسیم در کارتن سازی یکی از مواد اولیه بسیار مهم است که در حجم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربنات کلسیم یا CaCO3 یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین مواد اولیه در صنایع مختلف است. این ماده در طیف وسیعی از محصولات از جمله کاغذ، پودر کربنات کلسیم در رنگسازی، پلاستیک، پودر کربنات کلسیم لاستیک، منسوجات، درزگیرها و جوهرهای چاپ مصرف می‌شود. کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنعت زیاد می باشد.

CaCO3 به طور طبیعی به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ آهک، مرمر و گچ در طبیعت وجود دارد. پودر کربنات کلسیم به دو روش در مقیاس صنعتی تولید می‌شود: در روش اول از ذخایر طبیعی استخراج و آسیاب می‌شود. در روش دوم اما با رسوب از هیدروکسید کلسیم و دی اکسید کربن محلول ساخته می‌شود. کربنات کلسیم زمین طبیعی و مواد رسوب‌شده به صورت صنعتی بر اساس اندازه ذرات و ویژگی‌هایی که به یک محصول داده می‌شود، رقابت می‌کنند. هر کدام از انواع کربنات کلسیم برای کاربرد خاصی مناسبند. در صنعت کارتن سازی اغلب از کربنات کلسیم طبیعی یا زمین استفاده می‌شود.

 

کربنات کلسیم در کارتن سازی

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در مقوا سازی

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در کارتن یا مقوا سازی علت کاربرد زیاد این ماده در این صنعت است. اولین مزیت مهم استفاده از کربنات کلسیم در صنعت تولید مقوا و کارتن، صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید است.  کربنات کلسیم به عنوان پرکننده‌ای ارزان قیمت در صنعت تولید کارتن و مقوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر مزیت مهم استفاده از CaCO3 در تولید کارتن و مقوا، بهبود قابلیت چاپ روی این محصولات است. همانطور که می‌دانید کارتن و مقوا مهم‌ترین مواد اولیه در صنعت بسته‌بندی هستند. در صنعت بسته‌بندی فرآیند چاپ نقوش مختلف روی کارتن و مقوا انجام می‌شود. استفاده از کربنات کلسیم صنعتی در تولید کارتن و مقوا قابلیت چاپ روی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

سومین مزیت استفاده از کربنات کلسیم در صنعت تولید کارتن و مقوا را می‌توان افزایش مقاومت کارتن و مقوا در برابر پارگی و اشتعال در نظر گرفت.

استفاده از پودر کربنات کلسیم در حجم مناسب مقاومت و کیفیت کارتن و مقوا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

استفاده از کربنات کلسیم در کارتن و مقوا موجب کاهش استفاده از چوب در این صنعت می‌شود. از این رو استفاده از کربنات کلسیم در این صنعت موجب کاهش قطع درختان و محافظت از محیط زیست می‌گردند.

 

تولید کربنات کلسیم مخصوص کارتن سازی

تولید کربنات کلسیم مخصوص کارتن سازی با ویژگی‌های خاص توسط تولید کنندگان پودرهای صنعتی انجام می‌شود.

 کربنات کلسیم مورد استفاده در هر صنعت باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد. مثلا کربنات کلسیم مورد استفاده در صنایع غذا و دارو باید خالص و بهداشتی باشد و الزامات کدکس مواد غذایی و داروسازی را برآورده کند. کربنات کلسیم در کارتن سازی نیز باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • درجه خلوص بالا
  • سفیدی و روشنایی زیاد
  • رطوبت 0.2%
  • اسیدیته 9
  • مش 800
  • جذب روغن 26

کربنات کلسیم مخصوص کارتن آریا پودر بهترین و باکیفیت‌ترین پودر کربنات کلسیم موجود در بازار است. در کارخانه آریا پودر از بهترین و خالص‌ترین سنگ‌های معدنی استفاده می‌شود. همچنین از به روز‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تولید پودرهای میکرونیزه صنعتی در این کارخانه بهره‌برداری می‌شود. از این رو پودرهای صنعتی آریا پودر به لحاظ کیفی در سطح بالاترین استانداردهای جهانی قرار دارند.

 

خرید پودر کربنات کلسیم کارتن سازی

پودر کربنات کلسیم در کارتن سازی

بازار خرید پودر کربنات کلسیم بسیار پر رونق است. زیرا کربنات کلسیم در حجم بسیار زیاد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال در حدود 30 درصد از حجم مواد اولیه صنعت کاغذ و مقوا را کربنات کلسیم تشکیل می‌دهد. کیفیت کربنات کلسیم در کارتن سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. چنانچه کربنات کلسیم مورد استفاده در کارتون و مقوا از میزان خلوص و همگنی کافی برخوردار نباشد، محصولات نهایی نیز بی‌کیفیت خواهد بود. از این رو خرید کربنات کلسیم کارتن سازی را باید از برندهای معتبر داخلی، مانند آریا پودر انجام داد.

 

فروش عمده کربنات کلسیم

فروش عمده کربنات کلسیم در کارتن سازی توسط شرکت آریا پودر و به صورت غیر حضوری انجام می‌شود‌. صنعتگران و صاحبان صنایع فعال در این صنعت می‌توانند کربنات کلسیم مورد نیاز خود را به صورت تلفنی از این شرکت خریداری کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای خرید پودر کربنات کلسیم از آریا پودر، قیمت مناسب آن است. خرید پودرهای صنعتی از آریا پودر خرید مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده محسوب می‌شود. از این رو کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است.

در صنعت کارتن سازی از کربنات کلسیم زمین با مش 800 استفاده می‌شود.

صرفه‌جویی در هزینه تولید، بهبود قابلیت چاپ، بهبود مقاومت کارتن و حفاظت از محیط زیست مهم‌ترین مزایای استفاده از کربنات کلسیم در کارتن سازی هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف