آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده کامپوزیت پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده کامپوزیت پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده کامپوزیت پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده کامپوزیت پلیمری مزایای زیادی دارد. پلی پروپیلن زباله‌های جامد کمتری نسبت به PET، PS و PVC دارد. پلی پروپیلن و پلی اتن با چگالی بالا (HDPE) معادل CO2 کمتری نسبت به PET، PS و PVC دارند. همچنین پلی پروپیلن بازیافتی در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود.

پلی پروپیلن یک ماده همگن با مقاومت خوردگی بالاست. در نتیجه برای محافظت در برابر خوردگی نیازی به عملیات اضافی، از جمله پوشش داخلی یا خارجی ندارد. از مزایای پلی پروپیلن می‌توان به چگالی کم، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت شیمیایی و حرارتی، اثرات زیست محیطی کم و ارتجاعی بودن اشاره کرد. غلظت کم پلی پروپیلن باعث کاهش آلودگی محیط زیست می‌شود. پلی پروپیلن با پرکننده‌های معدنی یا افزودنی‌های کاربردی مناسب، استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربه برای کاربردها فراهم می‌کند. کربنات کلسیم پلیمر یکی از بهترین این پر کننده‌هاست. 

کاربرد کربنات کلسیم به عنوان پرکننده کامپوزیت پلیمری

انواع کربنات کلسیم پلیمر

انواع کربنات کلسیم پلیمر به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شود. در واقع اغلب تاثیر مثبت کربنات کلسیم مصنوعی در پلیمر نسبت به نوع طبیعی بیشتر است. اما بسیاری از تولیدکنندگان پلیمر استفاده از کربنات کلسیم طبیعی را به علت قیمت مناسب‌تر آن ترجیح می‌دهند. منظور از کربنات کلسیم طبیعی، نوعی از پودر کربنات کلسیم است که از آسیاب سنگ‌های طبیعی حاوی CaCO3، مانند سنگ آهک و مرمر تولید می‌شود. در مقابل کربنات کلسیم رسوبی با استفاده از واکنش‌های شیمیایی در کارخانجات تولید می‌شود. کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع مختلف دیده می شود.

 

کاربرد پودر کربنات کلسیم پلیمری در صنعت پلاستیک سازی

پودر کربنات کلسیم در پلاستیک سازی

 پودر کربنات کلسیم پلیمری در صنعت پلاستیک سازی مزایای زیادی دارد. پودر کربنات کلسیم پلاستیک یکی از  مهم ترین موارد استفاده کربنات کلسیم می باشد.

بر اساس تحقیقات دقیق، موثرترین خواص مکانیکی، مانند استحکام کششی، مقاومت در برابر ضربه و مدول انعطاف پذیر پلیمر، تحت تأثیر افزودن پرکننده است. کربنات کلسیم ویژگی‌های فوق را در انواع محصولات پلاستیکی تقویت می‌کند.

ترکیب پرکننده‌های معدنی کم‌هزینه در یک ترکیب پلی‌الفین، روشی شناخته‌شده برای جابجایی رزین در یک محصول است. بنابراین هزینه‌های کلی مواد، به‌ویژه در دوره‌هایی که قیمت رزین بالا است، کاهش می‌یابد. کربنات کلسیم یک انتخاب رایج برای این نوع نقش افزایش دهنده کم هزینه برای محصولات مختلف است که ویژگی‌های مهندسی در آن‌ها یک نگرانی ثانویه است.

با افزایش نسبت ابعاد پرکننده، ماژول انعطاف پذیر افزایش می‌یابد. نسبت ابعاد بالاتر و مدول بالاتر ذرات منجر به افزایش سفتی ترکیبی می‌شود.

خواص مکانیکی ترکیبات PP / پرکننده به پراکندگی یکنواخت ذرات معدنی بستگی دارد. ذرات با اندازه میکرو برای دستیابی به ضربه و استحکام کششی بالا ایده‌آل هستند.

کاربرد پودر کربنات کلسیم پلیمری در لاستیک

کاربرد کربنات کلسیم پلیمری در لاستیک نیز از گستردگی زیادی برخوردار است. پودر کربنات کلسیم سابقه طولانی در استفاده در تولید لاستیک دارد. پودر کربنات کلسیم لاستیک یکی از مواد اصلی ساخت لاستیک می باشد. استفاده از این پودر صنعتی می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد‌. همچنین می‌تواند مقاومت حرارتی، پایداری اندازه و سختی مواد پایه را بهبود بخشد. پودر کربنات کلسیم پرکننده‌ای است که برای اولین بار در صنعت لاستیک استفاده شد و هنوز هم در بیشترین مقدار استفاده می‌شود. افزودن مقادیر زیادی کربنات کلسیم به لاستیک می‌تواند حجم محصول را افزایش دهد، که در استفاده از لاستیک طبیعی گران قیمت صرفه‌جویی می‌کند. بنابراین هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. افزودن کربنات کلسیم به لاستیک استحکام کششی، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر پارگی را حتی بیشتر از ولکانیزاسیون افزایش می‌دهد. کربنات کلسیم همچنین دارای اثر تقویت کننده قابل توجهی در هر دو لاستیک طبیعی و مصنوعی است و می‌تواند قوام را بهبود بخشد.

کربنات کلسیم در محصولات لاستیکی کوچک مانند مهر و موم روغن و قطعات خودرو و همچنین در محصولات بزرگ مانند شیلنگ‌های لاستیکی استفاده می‌شود. پودر کربنات کلسیم در صورت نیاز می‌تواند همراه با پرکننده‌های دیگری مانند کربن سیاه و تیتانیوم برای دستیابی به تقویت، رنگ‌آمیزی و بهبود کارایی استفاده شود.

 

کاربرد کربنات کلسیم پلیمری در ایزوگام

ایزوگام یک محصول قیری است که در صنعت ساخت و ساز در حجم زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد کربنات کلسیم پلیمری در ایزوگام به عنوان یک پرکننده باکیفیت و مقرون به صرفه مورد توجه زیادی واقع شده است. تا جایی که پودر کربنات کلسیم ایزوگام طبیعی در کنار چسب قیر یکی از مواد اولیه اصلی تولید ایزوگام را تشکیل می‌دهد.

 

خرید کربنات کلسیم پلیمر

خرید کربنات کلسیم پلیمر را می‌توان از عمده فروشان و خرده فروشان پودرهای صنعتی انجام داد. اما بهترین و مطمئن‌ترین روش خرید این پودر صنعتی، تهیه آن به صورت مستقیم از تولید کنندگان این پودر است. شرکت آریا پودر یکی از تولیدکنندگان داخلی پودرهای صنعتی است که پودر کربنات کلسیم با درجه خلوص بالا را در مش‌های گوناگون تولید می‌‌کند. خرید پودرهای صنعتی آریا پودر را می‌توانید از طریق وب سایت این شرکت و تماس با کارشناسان آریا پودر انجام دهید.

 

قیمت پودر کربنات کلسیم پلیمر

قیمت پودر کربنات کلسیم پلیمر یکی از عواملی است که در خرید آن تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد. زیرا پودر کربنات کلسیم در اکثر صنایع در حجم بسیار زیادی مصرف می‌شود. در نتیجه قیمت آن بر بهای تمام شده محصولات تاثیر به سزایی دارد. اگر چه قیمت پودر کربنات کلسیم مهم است، اما نباید کیفیت را فدای قیمت کرد. زیرا پودرهای صنعتی بی‌کیفیت و نامناسب بر کیفیت محصولات نهایی در صنایع مختلف تاثیرات مخربی بر جای می‌گذارند. بنابراین باید در خرید کربنات کلسیم صنعتی پیش از هر چیز به میزان خلوص، روشنایی، مش مناسب و همگن بودن پودر توجه کرد.

با خرید مستقیم از تولید کنندگان پودرهای صنعتی به جای خرید با واسطه از عرضه کنندگان می‌توان پودر کربنات کلسیم را با بهای مناسب‌تری خریداری کرد. پودرهای میکرونیزه صنعتی در کارخانه آریا پودر تولید می شود.

در تولید پلیمر از کربنات کلسیم طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود.

کربنات کلسیم استحکام و مقاومت پلاستیک را افزایش داده و از هزینه‌های تولید و بهای تمام شده آن می‌کاهد‌.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف