آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کربنات کلسیم بتن

کربنات کلسیم بتن

پودر کربنات کلسیم، به عنوان یک ماده پودری، در تولید بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به بتن نهایی استحکام و مقاومت می‌بخشد و در فرآیند تثبیت و تقویت ساختمان‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. همچنین، در کنترل زمان خنک شدن بتن نیز نقش دارد و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به افزایش مقاومت کششی بتن اشاره کرد.

پودر کربنات کلسیم بتن

کربنات کلسیم بتن ترکیبی از عناصر کلسیم، کربن و اکسیژن است که در طبیعت به فراوانی یافت می‌شود. CaCO3 ماده‌ای بسیار پرکاربرد است و ساخت بتن تنها یکی از هزاران کاربرد آن به شمار می‌رود. اگرچه کربنات کلسیم به صورت مصنوعی و توسط بشر نیز قابل ساخت است، اما کربنات کلسیم طبیعی ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. در این نوشتار درباره تاثیرات و مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم صنعتی در بتن صحبت خواهیم کرد.

تاثیر استفاده از پودر کربنات کلسیم در بتن

دنیای مدرن از بتن ساخته شده است. هر ساختمان بلند  روی زمین از مواد بادوام و همه کاره استفاده می‌کند تا به آن شکل و استحکام بدهد. بنابراین صنعت بتن بسیار گسترده و پرهزینه است. تخمین زده می‌شود که حدود 7 درصد از انتشار دی اکسید کربن در جهان از تولید و استفاده از سیمان، جزء اصلی بتن، ناشی می‌شود. سهم زیادی از این 7 درصد به دلیل استفاده لازم از کلسیم است که معمولاً از سوزاندن سنگ آهک به دست می‌آید. مهم‌ترین تاثیر استفاده از پودر کربنات کلسیم در بتن کاهش میزان این آلودگی‌هاست.

استفاده از کربنات کلسیم بتن می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای از صنعت ساخت و ساز را کاهش دهد. بتن کربنات کلسیم از ضایعات بتن و دی اکسید کربن از هوا یا گازهای خروجی صنعتی ساخته می‌شود. دانشمندان راهی برای ترکیب ضایعات بتن و دی اکسید کربن جذب شده به شکل قابل استفاده بتن به نام بتن کربنات کلسیم پیدا کرده‌اند.

مطالب یشنهادی: پودر کربنات کلسیم در صنعت ساختمان

کربنات کلسیم بتن
کربنات کلسیم بتن

نوع پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن

نوع پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن، طبیعی یا زمین است.

مارویاما (پژوهشگر) با الهام از نحوه سخت شدن برخی موجودات آبزی به فسیل در طول زمان، این سوال را مطرح کرد: آیا می‌توان همان فرآیندی را که رسوبات کربنات کلسیم سخت را از مواد آلی مرده تشکیل می‌دهد، روی بتن نیز اعمال کرد؟ کلسیم برای واکنش بین سیمان و آب برای تشکیل بتن ضروری است. Maruyama این را فرصتی برای بررسی روشی کم‌مصرف کربن برای انجام همان عملکرد دانست. مارویاما گفت: “مقصود ما این است که کلسیم را از بتن دور ریخته شده بدست آوریم که در غیر این صورت هدر می‌رود.” ما این را با دی اکسید کربن حاصل از اگزوزهای صنعتی یا حتی هوا ترکیب می‌کنیم. ما این کار را در دمای بسیار پایین‌تری نسبت به دمایی که در حال حاضر برای استخراج کلسیم از سنگ آهک استفاده می‌شود انجام می دهیم.

 

 مطلب پیشنهادی: پودر کربنات کلسیم سیمان

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در بتن

کربنات کلسیم بتن یک ماده بسیار پایدار است، بنابراین یک ماده ساختمانی بادوام را ایجاد می‌کند. توانایی بازیافت مقادیر زیادی از مواد و ضایعات یک مزیت بزرگ است. با این حال، بتن کربنات کلسیم در حال حاضر نمی‌تواند جایگزین بتن معمولی شود. چون به اندازه بتن معمولی قوی نیست. اگرچه برای برخی از پروژه‌های ساختمانی، مانند خانه های کوچک، مشکلی ایجاد نمی‌کند. مهم‌ترین مزایای استفاده و کاربرد پودر کربنات کلسیم در بتن شامل موارد زیر است:

  • حفاظت از محیط زیست
  • کاهش بهای تمام شده بتن
  • صرفه‌جویی در انرژی

تولید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن

کربنات کلسیم تقریباً یک بیستم پوسته زمین را تشکیل می‌دهد.  ماده معدنی فراوان همچنین در بسیاری از موجودات زنده از جمله در بدن انسان یافت می‌شود.تولید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن از رسوبات معدنی، یعنی سنگ آهک، گچ و مرمر انجام می‌شود. تولید کربنات کلسیم بتن شامل مراحل زیر است:

  • استخراج سنگ‌های معدنی مناسب
  • انتقال سنگ‌ها به کارخانه
  • خرد کردن سنگ‌ها و جدا کردن ناخالصی آن‌ها
  • آسیاب و پودر کردن سنگ‌ها
  • رد کردن پودر کربنات کلسیم از توری‌های مخصوص برای تنظیم اندازه ذرات

آسیاب کردن سنگ آهک تا توزیع اندازه ذرات صحیح برای کیفیت GCC حائز اهمیت فراوانی است. موفقیت در این امر باعث تفاوت بین کربنات کلسیم با کیفیت بالا و پایین می‌شود. در شرکت آریا پودر پودرهای صنعتی از جمله کربنات کلسیم با توزیع اندازه ذرات دقیق و مناسب تولید می‌شوند.

 

خرید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن

خرید پودر کربنات کلسیم برای بتن

خرید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در بتن را می‌توانید از شرکت آریا پودر انجام دهید. در این کارخانه از بهترین و به زورترین تجهیزات آسیاب استفاده می‌شود. از این رو پودرهای صنعتی تولیدی این شرکت، از جمله پودر کربنات کلسیم بتن آریا پودر بسیار باکیفیت هستند. مزیت دیگر خرید پودرهای صنعتی از این شرکت، خرید با مناسب‌ترین قیمت‌هاست. زیرا شرکت آریا پودر تولید کننده پودرهای صنعتی است و خرید از این شرکت خرید بدون واسطه از تولید کننده محسوب می‌شود.

برای خرید پودرهای صنعتی آریا پودر نیازی به مراجعه حضوری به درب کارخانه نیست و می‌توانید سفارشات خود را از طریق وب سایت این مجموعه به ثبت برسانید. سفارش شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما ارسال خواهد شد.

 

در تولید بتن از کربنات کلسیم زمین استفاده می‌شود.

حفاظت از محیط زیست، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش بهای تمام شده بتن مهم‌ترین مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در بتن هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف