آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم سیمان

پودر کربنات کلسیم سیمان

کربنات کلسیم سیمان

مقصود از پودر کربنات کلسیم سیمان، پودر سفید رنگ با فرمول شیمیایی CaCO3 است که یکی از مواد اولیه اصلی تولید سیمان را تشکیل می‌دهد. تولید سیمان یکی از هزاران کاربرد پودر کربنات کلسیم است. این پودر جادویی در بیشتر صنایع کاربرد دارد. از ساختمان سازی گرفته تا تولید پلاستیک، لاستیک، کاغذ، رنگ، داروسازی و کشاورزی. در این مقاله درباره کاربرد کربنات کلسیم در صنعت تولید سیمان صحبت خواهیم کرد.

تاثیر استفاده از پودر کربنات کلسیم در سیمان

تحقیقات زیادی درباره تاثیر استفاده از پودر کربنات کلسیم صنعتی در سیمان انجام شده است. نتایج این تحقیقات اثبات کننده تاثیر مثبت چشمگیر کربنات کلسیم سیمان بر مقاومت و استحکام سازه‌های مختلف است. به همین دلیل جایگزینی کربنات کلسیم با پرکننده‌ها و روان کننده‌هایی چون PFA و GGBS رواج فراوانی یافته است. استفاده از کربنات کلسیم در ترکیب سیمان به این صورت است که کربنات کلسیم با موادی مانند خاک رس ترکیب می‌شود. این ترکیب که شامل موادی چون سیلیس ، آلومینا و اکسید آهن است درون کوره‌ای با درجه حرارت ۱۷۰۰ درجه سانتی گراد قرار داده می‌شود. در اثر حرارت، گرانول‌های خاکستری رنگی تولید می‌شوند که کلینکر نامیده می‌شوند. ترکیب کلینکر با سولفات کلسیم سیمان سیاه را تولید می‌کند.

 

کربنات کلسیم سیمان
کربنات کلسیم سیمان در صنعت سیمان کاربرد دارد

نوع پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان

نوع پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان اغلب از نوع طبیعی است. زیرا حجم کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان زیاد است و کربنات کلسیم طبیعی نسبت به کربنات کلسیم مصنوعی ارزان‌تر است. از سوی دیگر استفاده از کربنات کلسیم طبیعی برای محیط زیست نیز سالم‌تر و ایمن‌تر است. زیرا از تولید کربن دی‌ اکسید و انتقال آن به جو جلوگیری می‌کند.

البته کیفیت و اندازه ذرات کربنات کلسیم سیمان حائز اهمیت فراوانی است. هرچه کربنات کلسیم خالص‌تر و ریزدانه‌تر باشد تاثیر بهتری بر خواص سیمان خواهد داشت. از این رو در تولید سیمان اغلب از کربنات کلسیم میکرونیزه با درصد خلوص بالا استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در سیمان

پودر کربنات کلسیم به دلیل مزایایی مانند قیمت کم، دسترسی زیاد، ایمنی برای محیط زیست و سلامت انسان، نقش‌های زیادی در زمینه‌های مختلف دارد. از جمله صنعت ساختمان و تولید سیمان.

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در سیمان می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • افزایش استحکام و مقاومت سیمان در سازه‌های مختلف
  • جایگزینی با پرکننده‌های گران قیمت بدون تاثیر منفی بر کیفیت سیمان
  • جلوگیری از آسیب به محیط زیست با جایگزینی با پرکننده‌های شیمیایی مضر

پژوهش‌های مختلف نشان می‌دهند که استفاده از کربنات کلسیم سیمان مقاومت فشاری سیمان را به طور چشمگیری بهبود می‌دهد. آنچه در مورد استفاده از کربنات کلسیم در تولید سیمان حائز اهمیت است، حجم کربنات کلسیم مورد استفاده است. بهترین میزان کربنات کلسیم برای استفاده در سیمان، 15 درصد از وزن مواد اولیه است.

تولید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان

کربنات کلسیم به صورت پودر سفید رنگ بی بو با کریستال‌های بی رنگ ظاهر می شود. این ماده عملاً در آب نامحلول است. CaCO3 به طور گسترده در سنگ‌های سراسر جهان وجود دارد. کربنات کلسیم زمین مستقیماً از استخراج سنگ آهک حاصل می‌شود. فرآیند استخراج، کربنات را بسیار نزدیک به حالت خلوص اولیه خود نگه می‌دارد. کارخانجات تولید کربنات کلسیم زمین پس از پاران پردازش  یک محصول ریز آسیاب شده را به صورت خشک یا دوغاب ارائه می‌دهند. کاربرد پودر کربنات کلسیم در این صنعت نیز دیده می شود

شیوه تولید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان به شرح زیر است:

  • در مرحله اول سنگ‌های حاوی کربنات کلسیم با میزان خلوص بالا از معادن استخراج می‌شوند.
  • در مرحله بعد این پودرها به کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم سیمان منتقل می‌شوند.
  • در سومین مرحله سنگ‌ها به قطعات ریز خرد می‌شوند.
  • در مرحله چهارم سنگ‌های خرد شده خالص در آسیاب مخصوص پودر می‌شوند.
  • در پنجمین مرحله پودر کربنات کلسیم از صافی‌های مخصوص عبور داده می‌شود تا اندازه دقیق ذرات آن تنظیم شود.
  • در آخرین مرحله پودر حاصل بسته‌بندی و آماده عرضه می‌شود.

در شرکت آریا پودر از به روزترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی برای تولید کربنات کلسیم استفاده می‌شود. همچنین مرغوب‌ترین، خالص‌ترین و باکیفیت‌ترین سنگ‌های معدنی برای تولید پودرهای صنعتی در این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان

خرید پودر کربنات کلسیم سیمان از آریا پودر

خرید پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در سیمان را می‌توان از آریا پودر انجام داد. کربنات کلسیم سیمان آریا پودر از بالاترین کیفیت برخوردار است و در سطح بالاترین استانداردهای جهانی قرار دارد. محصولات این شرکت به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. به همین علت دارای مزیت رقابتی به لحاظ برتری کیفی و هم به لحاظ اقتصادی بودن هستند. اگرچه شرکت آریا پودر در همدان قرار دارد کلیه کارخانجات و صنایع می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از این شرکت خرید کنند. پودرهای صنعتی خریداری شده توسط این شرکت‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مکان مورد نظر آن‌ها ارسال می‌شود.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تهیه پودر کربنات کلسیم برای سیمان با مشاورین ما یعنی شرکت آریا پودر تماس حاصل کنید.

در تولید سیمان از کربنات کلسیم زمین یا طبیعی استفاده می‌شود.

افزایش مقاومت سیمان، کاهش بهای تمام شده و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی مهم‌ترین مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در سیمان هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف