آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد پودر کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی

کاربرد پودر کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی

پودر کربنات کلسیم به طور گسترده در صنعت پلاستیک به عنوان پرکننده استفاده می‌شود. کاربرد پودر کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی تنها یکی از کاربردهای این پودر صنعتی در صنعت تولید محصولات پلاستیکی است.

تولید ظروف یکبار مصرف، محصولات لمینت، بسته‌بندی‌های پلاستیکی و پروفیل‌های ساختمانی دیگر کاربردهای پودر کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک هستند.

پودر کربنات کلسیم اغلب به شکل گرانول‌های سفید شیری و داری فرمول شیمیایی CaCO3 است. در حقیقت این پودر سفید رنگ از عناصر کربن، اکسیژن و کلسیم تشکیل شده است. در این نوشتار به معرفی بیشتر این پودر همه کاره و کاربرد آن در مخازن پلاستیکی می‌پردازیم.

نقش پودر کربنات کلسیم در تولید مخازن پلاستیکی:

نقش کربنات کلسیم در تولید مخازن پلاستیکی

نقش پودر کربنات کلسیم در تولید مخازن پلاستیکی به عنوان یک پرکننده است. علل استفاده از پودر کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  1. کربنات کلسیم ماده‌ای فراوان است و به راحتی قابل دستیابی است. این ویژگی آن را به جایگزینی مقرون به صرفه برای سایر مواد پرکننده تبدیل می‌کند (مثلاً در مقایسه با مستربچ پرکننده BaSO4).
  2. یکی دیگر از مزایای استفاده از کربنات کلسیم به عنوان پرکننده، تأثیر آن بر پردازش و پایداری پلاستیک است. در غلظت مناسب، کربنات کلسیم می‌تواند رفتار جریان پلاستیک را بهبود بخشد و تاب خوردگی و ترک خوردگی را در طول پردازش کاهش دهد.
  3. کربنات کلسیم همچنین تأثیر مثبتی بر پایداری پلاستیک دارد و مقاومت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش را بهبود می‌بخشد. به علاوه از تغییر رنگ آن در طول زمان جلوگیری می کند.
  4. استفاده از پودر کربنات کلسیم در پلاستیک‌ اقدامی دوستدار محیط‌زیست است. کربنات کلسیم یک ماده طبیعی و زیست تخریب پذیر است. این ویژگی آن را به گزینه‌ای جذاب برای شرکت‌هایی تبدیل می کند که به دنبال ایجاد محصولات پایدارتر هستند. کربنات کلسیم همچنین به کاهش ردپای کربن صنعت پلاستیک کمک می‌کند و منجر به تولید محصولات سبک‌تر و سازگارتر با محیط زیست می‌شود.

پودر کربنات کلسیم مخصوص مخازن پلاستیکی:

کربنات کلسیم مخصوص مخازن پلاستیکی ممکن است از نوع طبیعی یا مصنوعی باشد. اما بیشتر تولید کنندگان کربنات کلسیم زمین را به عنوان کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی انتخاب می‌کنند. زیرا قیمت این نوع کربنات کلسیم نسبت به کربنات کلسیم مصنوعی مناسب‌تر است.

همانطور که می‌دانید کربنات کلسیم طبیعی از آسیاب سنگ‌های حاوی کربنات کلسیم، مانند گچ، آهک و مرمر تولید می‌شود. در حالی که کربنات کلسیم رسوبی یا مصنوعی طی فرآیندهای شیمیایی و مصنوعی در کارخانجات به عمل می‌آید. فرآیند تولید کربنات کلسیم مصنوعی نسبت به نوع طبیعی دشوارتر و پیچیده‌تر است. از این رو قیمت بیشتری دارد.

 

مقاومت مخازن پلاستیکی با پودر کربنات کلسیم:

استفاده از کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی تاثیر مثبت چشمگیری بر افزایش مقاومت آن‌ها دارد. هنگامی که کربنات کلسیم در پلاستیک استفاده می‌شود، سختی، سفتی، ثبات ابعادی، و فرآیند پذیری محصولات نهایی را بهبود می‌بخشد. در حقیقت مقاومت مخازن پلاستیکی با کربنات کلسیم افزایش یافته و میزان عمر مفید آن‌ها نیز زیاد می‌شود.

 

 

مواد تشکیل دهنده مخازن پلاستیکی:

پلی‌اتیلن‌های قالب گیری شده عمده‌ترین مواد تشکیل دهنده مخازن پلاستیکی هستند.

کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی با پلی‌اتیلن‌ها سازگاری کامل دارد و با آن‌ها ترکیب مقاوم و مناسبی را تشکیل می‌دهد.

کربنات کلسیم میکرونیزه در تولید مخازن پلاستیکی بهترین تاثیرات را بر جای می‌گذارد و مقاومت در برابر ضربه را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. کربنات کلسیم میکرونیزه همان کربنات کلسیم طبیعی با اندازه ذرات بسیار ریز است. بهترین کربنات کلسیم برای استفاده در مخازن پلاستیکی دارای ویژگی‌های زیر است:

  • خلوص بالا
  • سفیدی و روشنایی زیاد
  • توزیع اندازه ذرات اندک
  • بافت نرم و همگن

پودر کربنات کلسیم آریا پودر با برخورداری از همه این ویژگی‌ها بهترین گزینه برای استفاده در صنعت پلاستیک و تولید مخازن پلاستیکی است. خرید کربنات کلسیم آریا پودر را می‌توانید به صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق تماس با کارشناسان این شرکت انجام دهید.

لیست مقالات مرتبط:

کاربرد کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

پودر کربنات کلسیم در مخازن پلاستیکی به عنوان یک پرکننده مناسب و مقرون به صرفه کاربرد دارد.

افزایش مقاومت و طول عمر محصول، حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه تولید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف