آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد پودر کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

پودر کربنات کلسیم در بطری‌های پلیمری بسته‌ای حاوی این پودر مقاوم در برابر نفوذ آب است.

کربنات کلسیم دارای خواص بسیار مفیدی بوده و می‌تواند به عنوان غذای افزودنی، دارو یا کاتالیزور مورد استفاده قرار گیرد.

بسته‌بندی این پودر در بطری‌های پلیمری، آن را از نفوذ رطوبت و هوا مصون می‌سازد تا تازگی و خواص آن برای مدت طولانی‌تری حفظ شود. همچنین این بسته‌بندی قابلیت انتقال و نگهداری آسان‌تر پودر را به ارمغان می‌آورد تا کاربرد گسترده‌تری داشته باشد.

کاربرد کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

بطری‌های پلیمری از جمله اشیاء پرکاربردی هستند که همه ما با آن‌ها سروکار داریم. بطری‌های نوشابه و آب معدنی را می‌توان رایج‌ترین بطری‌های پلیمری به شمار آورد. کاربرد پودر کربنات کلسیم در بطری های پلیمری یکی از کاربردهای مهم این ماده معدنی همه کاره به شمار می‌رود.

بطری‌های پلیمری نیازمند یک پرکننده ارزان و در دسترس هستند و پودر کربنات کلسیم ماده‌ای است که این ویژگی‌ها را برای این محصولات به ارمغان می‌آورد. عمده‌ترین تفاوت پلیمرها با پلاستیک‌ها در سازگاری آن‌ها با بدن انسان است. از این رو در ساخت بطری‌های نوشیدنی به جای پلاستیک از پلیمر استفاده می‌شود‌. کربنات کلسیم نیز ماده‌ای سازگار با بدن انسان است و به همین دلیل استفاده از آن در بطری‌های نوشیدنی بلامانع است.

 

کاربرد کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در تولید بطری پلیمری

کربنات کلسیم صنعتی (CaCO3) یکی از پرمصرف‌ترین پرکننده‌های معدنی در صنعت پلیمر است. استفاده از CaCO3 در بطری‌ها و بسته بندی‌های سفت و سخت در طول سال‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در تولید بطری پلیمری شامل موارد زیر است:

  • عملکرد بهبود یافته: نشان داده شده است که افزودن کربنات کلسیم به پلیمر باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که استفاده از کربنات کلسیم  در بطری های پلیمری چندین ویژگی کلیدی آن‌ها را بهبود بخشیده است.
  • پردازش بهبود یافته: استفاده از کربنات کلسیم در پلیمر می‌تواند به ساده‌تر شدن کاربردهای ترموفرمینگ با اجازه دادن به گرم شدن و سرد شدن سریع‌تر کمک کند. هدایت حرارتی بهبود یافته باعث صرفه جویی قابل توجه در انرژی از طریق بهبود بهره‌وری، خروجی‌های بالاتر و نرخ تبدیل سریع تر می‌شود. علاوه بر این، خنک‌سازی سریع‌تر به کاهش انقباض کمک می‌کند و منجر به تاب‌خوردگی کمتر می‌شود.
  • مزایای اقتصادی: بازار رزین می‌تواند فرار باشد و یکپارچه‌سازی کربنات کلسیم می‌تواند از مصرف‌کنندگان در برابر نوسانات غیرقابل پیش‌بینی قیمت محافظت کند. جابجایی رزین با کربنات کلسیم باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه مواد خام می‌شود. همچنین استفاده از کربنات کلسیم موجب نرخ‌های خروجی بالاتر و نرخ تبدیل بهبود یافته منجر به افزایش راندمان عملیاتی می‌شود.. مطالعات انجام‌شده نشان داده‌اند که استفاده از پلیمر پر شده با کربنات کلسیم می‌تواند تقریباً ۲۳ درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز ایجاد کند.

کربنات کلسیم مخصوص بطری های پلیمری

کربنات کلسیم مخصوص بطری های پلیمری از نوع طبیعی یا GCC است. این نوع کربنات کلسیم قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل برای استفاده در بطری‌های پلیمری اقتصادی و مقرون به صرفه است.

استفاده از کربنات کلسیم در بطری های پلیمری می‌تواند مقاومت و استحکام این محصولات در برابر ترک خوردن را کاهش دهد. البته این در صورتی است که کربنات کلسیم از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

مطالب پیشنهادی: کربنات کلسیم پلاستیک

تولید پودر کربنات کلسیم برای بطری های پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم در بطری های پلیمری

سنگ آهک که یک سنگ رسوبی است که از مواد معدنی کلسیت یا آراگونیت ساخته شده است. این سنگ عمدتاً متشکل از کربنات کلسیم است. بخش بزرگی از سنگ آهک از بقایای اسکلتی موجودات و موجودات دریایی ساخته شده است. کربنات کلسیم زمینی (GCC) با کربنات کلسیم رسوبی (PCC) متفاوت است زیرا GCC مستقیماً از آسیاب سنگ آهک به پودر تشکیل می‌شود.  در حالی که PCC به صورت شیمیایی تولید و به صورت پودر رسوب می‌کند.

مطالب پیشنهادی:

مراحل تولید کربنات کلسیم برای بطری های پلیمری

به شرح زیر است:

  • سنگ‌ آهک از معادن استخراج می‌شود.
  • سنگ‌ها به کارخانه تولید پودر کلسیم در بطری های پلیمری حمل می‌شود.
  • سنگ‌ها خرد می‌شوند.
  • خرده سنگ‌ها به درون آسیاب منتقل می‌شوند.
  • پودر سنگ الک شده و از توری‌های مخصوص رد می‌شود تا اندازه ذرات آن همگن و یکسان شود.

 

مراحل تولید بطری های پلیمری با کربنات کلسیم

مراحل تولید بطری های پلیمری با کربنات کلسیم به شرح زیر است:

برای ساخت بطری‌های پلیمری از پلی اتیلن ترفتالات استفاده می‌شود. کاربرد کربنات کلسیم در بطری های پلیمری در ساخت این ماده است. در مرحله اول تولید بطری‌های پلیمری پلی اتیلن ترفتالات پلیمریزه می‌شود تا زنجیره‌های مولکولی طولانی ایجاد کند. پس از این که پلیمر تولید شد فرآیند تولید بطری آغاز می‌شود. پودر میکرونیزه صنعتی در آریا پودر ارائه می شود.

در دومین مرحله،  قالب گیری ضربه کششی انجام می‌شود. به این صورت که پلی اتیلن ترفتالات حرارت داده می‌شود و در یک قالب قرار می‌گیرد. قالب به شکل بطری است. قالب باید سریعا خنک شود. پس از خنک شدن بطری از قالب جدا شده و پلیمرهای اضافی از اطراف آن حذف می‌شوند.

مزایای اقتصادی، کیفی و پردازشی مهم‌ترین مزایای استفاده از کربنات کلسیم در تولید بطری پلیمری هستند.

در تولید بطری های پلیمری از کربنات کلسیم استفاده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف