آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد کربنات کلسیم در زیره کفش

کاربرد کربنات کلسیم در زیره کفش

کاربرد کربنات کلسیم در زیره کفش چیست؟ ماده “کربنات کلسیم” از شهرت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما از تاکنون از این ماده استفاده کرده‌ایم، حتی اگر از آن آگاه نباشیم!

کربنات کلسیم یا CaCO3 یک ترکیب معدنی متشکل از عناصر اکسیژن، کربن و کلسیم است. این ترکیب معدنی از آسیاب سنگ‌های رسوبی آهک و گچ و همچین سنگ دگرگونی مرمر حاصل می‌شود.

از جمله کاربردهای پودر کربنات کلسیم می‌توان به کاربرد آن به عنوان ماده اولیه تولید بتن و سیمان، پرکننده در کاغذ، لاستیک و پلاستیک اشاره کرد.

کاربرد کربنات کلسیم در زیره کفش موضوعی است که در این نوشتار درباره آن صحبت خواهیم کرد.

نقش کربنات کلسیم در زیره‌های کفش سازی:

نقش کربنات کلسیم در زیره‌های کفش سازی

نقش کربنات کلسیم در زیره‌های کفش سازی هم به لحاظ تاثیر بر کیفیت این محصولات و به لحاظ اقتصادی حائز اهمیت است.

کربنات کلسیم در زیره کفش به عنوان پرکننده مورد استفاده واقع می‌شود. سال‌هاست که ذرات کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک استفاده می‌شوند. هدف اولیه از افزودن ذرات کربنات کلسیم آسیاب شده (GCC) به عنوان ماده پرکننده پلاستیک، کاهش هزینه مواد بود. با توسعه ذرات کربنات کلسیم رسوبی (PCC) که کوچکتر از ذرات GCC هستند، کاربردهای صنعتی بسیاری برای این نوع نانوکامپوزیت پدیدار شده است. بسیاری از مطالعات اخیر نشان داده‌اند که نانوذرات PCC می‌توانند به عنوان پرکننده نه تنها برای کاهش هزینه مواد بلکه برای بهبود خواص مکانیکی پلیمرها استفاده شوند.

تحقیقات جدید در زمینه استفاده از کربنات کلسیم در زیره کفش:

تحقیقات جدید در زمینه استفاده از کربنات کلسیم در زیره کفش نشان می‌دهد که: کربنات کلسیم به عنوان پرکننده، باعث کاهش هزینه و بهبود خواص مکانیکی می‌شود. هنگامی که کربنات کلسیم به عنوان یک افزودنی به زیره کفش استفاده می‌شود، به جایگزینی بخشی از مواد اولیه می‌انجامد. بنابراین به تولیدکنندگان برای کاهش هزینه‌های تولید تا حد ممکن کمک می‌کند. CaCO3 همچنین به زیره‌های کفش پلاستیکی کمک می‌کند تا سختی، دوام، چسبندگی و همچنین مقاومت در برابر ضربه خود را افزایش دهند. علاوه بر این، کربنات کلسیم زیبایی محصول نهایی نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. زیرا CaCO3 باعث بهبود و تنظیم براقیت و کدورت سطح محصول می‌شود (با تنظیم میزان پرکننده کربنات کلسیم اضافه شده به پلاستیک). در عین حال افزودن CaCO3 به محصولات پلاستیکی قابلیت چاپ سطحی آنها را نیز افزایش می‌دهد.

مزایای استفاده کربنات کلسیم در زیره‌های کفش

به طور خلاصه مزایای استفاده کربنات کلسیم در زیره‌های کفش شامل موارد زیر است:

  • کربنات کلسیم در زیره کفش باعث صرفه‌جویی در هزینه تولید می‌شود. بنابراین به کاهش بهای تمام شده و سود بیشتر تولید کنندگان می‌انجامد.
  • کربنات کلسیم مقاومت، استحکام و طول عمر زیره کفش را تا حد قابل توجهی بهبود می‌دهد.
  • کربنات کلسیم براقیت و زیبایی ظاهری زیره کفش را افزایش می‌دهد.
  • کربنات کلسیم به دلیل رنگ سفید و روشنایی زیادی که دارد باعث ثابت نگه داشتن رنگ سفید زیره کفش می‌شود.

البته این نکته را باید در نظر گرفت که کیفیت کربنات برای بهبود ویژگی‌های زیره کفش بسیار پر اهمیت است. زیره کفش در صورتی مقاوم و باکیفیت خواهد بود که از کربنات کلسیم خالص، سفید و همگنی در تولید آن استفاده شده باشد. بنابراین تهیه کربنات کلسیم باکیفیت باید به اولویت تولید کنندگان زیره کفش تبدیل شود. 

نقش کربنات کلسیم و افزایش ماندگاری و کیفیت زیره‌های کفش:

نقش کربنات کلسیم و افزایش ماندگاری و کیفیت زیره‌های کفش آخرین موضوعی است که درباره آن صحبت می‌کنیم. ماندگاری زیره‌های کفش مهم است زیرا مشتریان توقع دارند کفش خود را برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار دهند. کیفیت زیره‌های کفش نیز مهم است زیرا افراد باید هنگام راه رفتن را کفش‌های خود احساس راحتی کنند. کربنات کلسیم در زیره کفش می‌تواند انعطاف پذیری و مقاومت را به صورت همزمان برای زیره کفش به ارمغان بیاورد. 

به این منظور تولید کنندگان زیره کفش باید باکیفیت‌ترین کربنات کلسیم را تهیه و در تولید به کار گیرند. کربنات کلسیم تولید شرکت آریا پودر بهترین گزینه برای این منظور است. این محصول را می‌توان بدون نیاز به مراجعه حضوری درب کارخانه و تنها از طریق تماس با کارشناسان آریا پودر سفارش داد.

لیست مقالات مرتبط:

نقش کربنات کلسیم در رشد گیاهان

افزایش مقاومت و طول عمرکفش، پایداری رنگ سفید زیره کفش، کاهش هزینه تولید و براقیت آن مهم‌ترین مزایای استفاده کربنات کلسیم در زیره‌ کفش هستند.

کربنات کلسیم در زیره کفش به عنوان یک پرکننده معدنی ارزان قیمت به کار می‌رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف