آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر

کاربرد کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر

کاربرد کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر را می‌توان مشهورترین و شناخته شده‌ترین کاربرد آن قلمداد کرد. اگرچه کربنات کلسیم کاربردهای متنوع زیادی دارد.

گچی که معمولا در کلاس‌های درس استفاده می‌شود یک ماده فرآوری شده است تا گچ طبیعی. در حقیقت گچ تحریر از ترکیب گچ طبیعی یا مواد دیگر تولید می‌شود.

گچ طبیعی یکی از اشکال رایج پودر کربنات کلسیم در طبیعت است. مانند هر سنگ آهک با خلوص بالا، گچ برای ساخت آهک و سیمان پرتلند و به عنوان کود استفاده می‌شود. گچ ریز آسیاب شده و خالص شده به عنوان سفید کننده شناخته می‌شود‌. همچنین به عنوان پرکننده، گسترش دهنده یا رنگدانه در طیف گسترده‌ای از مواد از جمله سرامیک، لوازم آرایشی، مداد رنگی، پلاستیک و رنگ استفاده می‌شود. با این حال، استفاده اصلی از سفیدک گچ در ساخت بتونه است. خاصیت انعطاف پذیری و جذب روغن گچ آن را به مناسب‌ترین ماده برای ساخت بتونه تبدیل می‌‌کند.

تاثیر کربنات کلسیم در ایجاد استحکام و مقاومت گچ تحریر:

تاثیر کربنات کلسیم در ایجاد استحکام و مقاومت گچ تحریر

گچ طبیعی از پوسته موجودات کوچک دریایی مانند روزن داران، کوکلیت‌ها و رابدولیت‌ها تشکیل شده است. خالص‌ترین گونه‌ها حاوی 99 درصد کربنات کلسیم به شکل کلسیت معدنی هستند. ذخایر گسترده گچ به دوره کرتاسه (145.5 میلیون تا 65.5 میلیون سال پیش) برمی‌گردد.

 گچ طبیعی پس از ترکیب با آب و خشک شدن ماده‌ای بسیار محکم و مقاوم را تشکیل می‌دهد. از این رو تاثیر کربنات کلسیم در ایجاد استحکام و مقاومت گچ تحریر بسیار قابل توجه است. تنها در حدود 20 درصد از حجم مواد اولیه گچ تحریر را گچ طبیعی تشکیل می‌دهد. با این وجود گچ تحریر عامل استحکام و سفیدی این محصول است.

دیگر علت استفاده از کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر، قیمت مناسب آن است‌. کربنات کلسیم نسبت به بسیاری از مواد اولیه ماده‌ای بسیار ارزان قیمت است. از این رو نقش مهمی را در کاهش بهای تمام شده گچ تحریر ایفا می‌کند.

کربنات کلسیم اصلی‌ترین عامل در ترکیب ویژگی‌های گچ تحریر:

کربنات کلسیم اصلی‌ترین عامل در ترکیب ویژگی‌های گچ تحریر است.

گچ تحریر استاندارد، کربنات کلسیم پودری است که با روغن، یا رزین، یا شاید مقداری خاک رس یا حتی سولفات ترکیب شده است. پیش از تهیه گچ تحریر برای کودکان لازم است مواد اولیه آن مورد بررسی قرار گیرند. والدین و مربیان باید مطمئن شوند که گچ مورد استفاده برای کودکان بی خطر است و فقط از مواد مجاز در آن استفاده شده است. زیرا این محصولات ممکن است حاوی ردپایی از فلزات سنگین باشند. کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر

خالص، بهداشتی و فاقد مواد مضر را می‌توان از شرکت آریا پودر تهیه کرد.

کربنات کلسیم و ارتباط آن با کیفیت و استحکام گچ تحریر:

کربنات کلسیم و ارتباط آن با کیفیت و استحکام گچ تحریر موضوع دیگری است که درباره آن صحبت می‌کنیم.

همانطور که گفتیم کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر تنها یکی از کاربردهای فراوان آن است. یکی از علل مهم گستردگی کاربرد کربنات کلسیم در صنعت، استحکام و مقاومتی است که این ماده در ترکیب با سایر مواد اولیه ایجاد می‌کند‌. در حقیقت علت کیفیت و استحکام گچ تحریر نیز وجود کربنات کلسیم در آن است‌.

نقش کربنات کلسیم در ارتقاء خصوصیات فیزیکی و شیمیایی گچ تحریر:

نقش کربنات کلسیم در ارتقاء خصوصیات فیزیکی و شیمیایی گچ تحریر بسیار قابل توجه است. کربنات کلسیم در ساخت گچ تحریر به عنوان یک ماده غیر سمی و مجاز باعث می‌شود تا گچ تحریر برای کودکان خطری نداشته باشد.

کربنات کلسیم آریا پودر بهترین و خالص‌ترین پودر کربنات کلسیمی است که می‌توان برای تهیه گچ تحریر تهیه کرد. این پودر همگن و ریزدانه است. همچنین قیمت بسیار مناسبی دارد. تهیه این پودر به صورت غیر حضوری و تنها از طریق تماس با کارشناسان آریا پودر امکان پذیر است.

خیر. گچ تحریر ترکیبی از گچ طبیعی و سایر مواد اولیه است.

کربنات کلسیم در قالب گچ طبیعی، حدود 20 درصد از حجم گچ تحریر را تشکیل می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف