آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم

پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم

پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم چه کاربردی دارد؟

پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی CaCO3 در صنایع چرم، در فرآیند دباغی این محصولات است. منظور از دباغی تبدیل پوست حیوانات مختلف به چرم است. به گونه‌ای که خواص بیولوژیکی، فیزیکی و شیمیایی خاصی را به پوست حیوانات بخشیده و آن‌ها را برای کاربردهای مختلف مهیا سازد. کربنات کلسیم برای خنثی کردن محیط‌های اسیدی در فرآیند دباغی انواع چرم طبیعی و به عنوان پرکننده در تولید چرم مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از پودر کربنات کلسیم به عنوان براق کننده نیز در صنعت چرم استفاده می‌شود.

کربنات کلسیم در صنایع چرم

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم

مزایای استفاده از کربنات کلسیم صنعتی در صنایع چرم موجب گردیده تا مصرف کربنات کلسیم در این صنعت در حجم بسیار زیادی انجام شود. این مزایا را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  1. بهبود عملکرد چرم: وجود کربنات کلسیم در ترکیب محصولات چرمی باعث حفظ اعتدال در خاصیت ارتجاعی آن‌ها و بهبود عملکرد این محصولات می‌گردد.
  2. افزایش میزان مقاومت و سختی چرم: کربنات کلسیم در چرم موجب افزایش مقاومت آن در برابر کشیدگی و پارگی بافت چرم می‌شود.
  3. بهبود کیفیت ظاهری و زیبایی چرم: افزودن کربنات کلسیم به ترکیبات چرم باعث افزایش ثبات رنگ چرم و براق شدن آن می‌گردد.
  4. افزایش طول عمر چرم: وجود کربنات کلسیم در ترکیبات چرم از نفوذ چربی و ایجاد لکه‌های زرد رنگ در سطح چرم جلوگیری می‌کند.
  5. کاهش بهای تمام شده چرم: کربنات کلسیم ماده‌ای ارزان قیمت است‌. بنابراین افزودن آن به عنوان پرکننده به مواد اولیه چرم موجب کاهش هزینه تولید می‌گردد.

ویژگی های کلیدی پودر کربنات کلسیم در این صنعت:

کربنات کلسیم جز برای استفاده در تولید چرم، کاربردهای گسترده دیگری نیز دارد: کربنات کلسیم در حجم وسیعی به عنوان یک پرکننده در رنگ‌ها استفاده می‌شود. به ویژه رنگ امولسیونی مات که به طور معمول 30٪ وزن رنگ یا گچ یا سنگ مرمر است. افزون بر این کربنات کلسیم به عنوان وایتینگ در کاربردهای سرامیک/لعاب‌سازی شناخته می‌شود.  جایی که از آن به عنوان یک ماده رایج برای بسیاری از لعاب‌ها به شکل پودر سفید آن استفاده می‌شود. در آمریکای شمالی، کربنات کلسیم جایگزین کائولن در تولید کاغذ شده است. پودر  کربنات کلسیم کاغذ در این صنعت مورد استفاده قرار گرفته شده است. اروپا نیز چندین دهه است که این کار را با عنوان کاغذسازی قلیایی یا کاغذسازی بدون اسید انجام می‌دهد.

 

کاربرد کربنات کلسیم در صنایع چرم

هدف اصلی از کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم، افزایش کیفیت محصولات چرمی است. برای این منظور از 2 نوع کربنات کلسیم استفاده می‌شود:

کربنات کلسیم میکرونیزه:

کربنات کلسیم میکرونیزه در فرآیند دباغی چرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. فضای اسیدی که برای پردازش چرم مورد استفاده قرار می‌گیرد باید خنثی شود. به این منظور از پودر کربنات کلسیم میکرونیزه استفاده می‌شود‌. کربنات کلسیم میکرونیزه نوعی پودر سنگ طبیعی است که از آسیاب سنگ مرمر یا خرد کردن سنگ‌های آهکی طبیعی به دست می‌آید. کربنات کلسیم میکرونیزه، به دلیل گرانولومتری بسیار ظریف و انتخاب شده، به عنوان ماده‌ای بی اثر در تهیه پرکننده برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. همچنین به طور گسترده‌ای به عنوان رنگدانه در رنگ‌های دیوار استفاده می‌شود.

کربنات کلسیم پوشش داده شده:

کربنات کلسیم پوشش داده شده یا Coated Calcium Carbonate نوعی از کربنات کلسیم است که با اسید چرب پوشانده شده است. به طور دقیق‌تر، ذرات کربنات کلسیم پوشش داده شده با لایه‌ای از اسید استریک پوشانده می‌شوند. کربنات کلسیم ماهیتی آب دوست دارد. با این حال، گاهی اوقات، این خاصیت کربنات کلسیم مطلوب نیست. بنابراین برای دفع آب ذرات کربنات کلسیم با لایه‌ای از اسید چرب پوشانده می‌شوند.

کربنات کلسیم پوشش داده شده مقاوم در برابر آب است زیرا توسط اسید چرب پوشیده شده است که به عنوان یک سورفکتانت استفاده می‌شود. بنابراین اسید چرب خواص شیمیایی و فیزیکی کربنات کلسیم را بهبود می‌بخشد. بنابراین

کربنات کلسیم کوتد نسبت به سایر انواع کربنات کلسیم از خاصیت آبگریزی بالا، جذب روغن کم و سازگاری با محیط‌های ارگانیک برخوردار است. کربنات کلسیم پوشش داده شده به عنوان جایگزین تیتان‌ها و در نقش پرکننده در تولید چرم مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کربنات کلسیم پوشش داده شده به جای تیتان‌ها برای تولید کنندگان چرم مصنوعی صرفه اقتصادی زیادی را به همراه دارد.

خرید پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم:

چگونگی خرید پودر کربنات کلسیم در صنایع چرم

در خرید کربنات کلسیم در صنایع چرم باید دقت زیادی را به کار برد. زیرا کیفیت پودر کربنات کلسیم تاثیر مستقیمی را بر کیفیت محصولات چرمی بر جای می‌گذارد: هر چه پودر کربنات کلسیم از کیفیت بالاتری برخوردار باشد کیفیت محصولات چرمی تولید شده بیشتر خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی‌های کربنات کلسیم مناسب برای چرم عبارتند از:

  • درجه خلوص بالا
  • روشنایی و سفیدی زیاد
  • اندازه ذرات کوچک
  • همگنی و یکدست بودن پودر
  • قیمت مناسب

خرید باکیفیت‌ترین پودر کربنات کلسیم مخصوص صنایع چرم را می‌توانید از شرکت آریا پودر انجام دهید.

 

تولید کربنات کلسیم برای صنایع چرم

تولید کربنات کلسیم برای صنایع چرم توسط تولیدکنندگان داخلی و خارجی زیادی انجام می‌شود. شرکت آریا پودر یکی از این تولید کنندگان است که از بروزترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی برای تولید کربنات کلسیم استفاده می‌کند. از این رو پودرهای تولیدی این شرکت از بالاترین میزان خلوص و کیفیت برخوردارند. خرید انواع پودرهای صنعتی میکرونیزه، از جمله کربنات کلسیم را می‌توانید به صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق وب سایت این شرکت انجام دهید. در شرکت آریا پودر فروش پودرهای میکرونیزه صنعتی انجام می شود.

بهبود ظاهر چرم، افزایش مقاومت، کیفیت و طول عمر آن مهم‌ترین مزایای استفاده از کربنات کلسیم در صنایع چرم به شمار می‌روند.

کربنات کلسیم کوتد و میکرونیزه انواع کربنات کلسیم مورد استفاده در صنایع چرم به شمار می‌روند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف