آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم لعاب سازی

پودر کربنات کلسیم لعاب سازی

کربنات کلسیم لعاب سازی

وایتینگ نام رایج کربنات کلسیم لعاب سازی (CaCO3) است که رایج‌ترین منبع کلسیم در لعاب‌ها است. این ماده یک شار درجه حرارت بالا است که به لعاب‌ها دوام و سختی می‌بخشد. کربنات کلسیم صنعتی در مقادیر زیاد جلوه‌ای مات روی لعاب ایجاد می‌کند. این پودر صنعتی می‌تواند با ایجاد یک پوشش ضخیم‌تر، پوشش لعاب را بهبود بخشد.

 

 

کربنات کلسیم لعاب سازی

مزایای استفاده از کربنات کلسیم لعاب سازی

کربنات کلسیم یا وایتینگ به طور سنتی منبعی از CaO در لعاب خام و شیشه بوده است.( با این حال معمولاً حاوی مقداری دولومیت به عنوان یک آلاینده است.) وایتینگ به طور کلی ارزان است و یک صنعت بزرگ کربنات کلسیم در سراسر جهان برای استفاده‌های غیر سرامیکی از این ماده معدنی وجود دارد. سنگ معدن سنگ مرمر و کلسیت در بسیاری از نقاط جهان به وفور یافت می‌شود.

گریدهای ارزان قیمت غیر سرامیکی کربنات کلسیم معمولاً فاقد کیفیت و قوام مورد نیاز برای استفاده در لعاب (به ویژه برای مصارف صنعتی) هستند. همچنین در هنگام تجزیه حجم بسیار زیادی گاز تولید می‌کنند و بیش از 40 درصد وزنی خود را از دست می‌دهند. این گازها باید قبل از دمای 1100 درجه سانتیگراد از بین بروند (و بنابراین نباید ذوب لعاب را مختل کنند). اما می‌توانند باعث ایجاد نقص در سطح لعاب شوند. با ظهور برنامه‌های پخت سریع‌تر در سال‌های اخیر، ولاستونیت و فریت‌ها به‌عنوان منبع CaO در بسیاری از کاربردها جایگزین شده‌اند. (اکسید CaO در آتش سریع مفید است زیرا نقطه ذوب را به اندازه قلیاها کاهش نمی‌دهد). مزایای استفاده از کربنات کلسیم لعاب سازی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • کربنات کلسیم به مقدار کم به عنوان پرکننده اضافه می‌شود تا انقباض سوخته را کاهش دهد.
  • کربنات کلسیم به عنوان سفید کننده عمل می‌کند.
  • کربنات کلسیم همچنین برای جلوگیری از گسترش رطوبت (که باعث از بین رفتن لعاب‌ها می شود) در دستور العمل‌های بدنه سفالی متخلخل گنجانده شده است.

 

کاربرد کربنات کلسیم لعاب سازی

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی CaCO3 است. این ترکیب ماده رایج در سنگ‌های سراسر جهان است و جزء اصلی پوسته موجودات دریایی، حلزون‌ها، مرواریدها و پوسته تخم مرغ است. کربنات کلسیم ماده فعال آهک کشاورزی است و معمولاً عامل اصلی سختی آب است. معمولاً از نظر پزشکی به عنوان مکمل کلسیم یا به عنوان یک ضد اسید استفاده می‌شود، اما مصرف بیش از حد آن می تواند خطرناک باشد. کاربرد اصلی پودر کربنات کلسیم در صنعت ساختمان سازی است. چه به عنوان مصالح ساختمانی (مثلاً سنگ مرمر) یا سنگ آهک برای راهسازی. یا به عنوان یک ماده تشکیل دهنده سیمان و یا به عنوان ماده اولیه برای تهیه آهک بنایی با سوزاندن در یک کوره. کاربرد پودر کربنات کلسیم لعاب سازی نیز اغلب برای تولید کاشی‌ها و سرامیک‌ها در صنعت ساختمان سازی است.

 

خرید کربنات کلسیم لعاب سازی

خرید کربنات کلسیم لعاب سازی را می‌توانید از برندهای داخلی یا خارجی پودرهای صنعتی تهیه کنید.

اگرچه خرید کربنات کلسیم تولید داخل نسبت به انواع مشابه خارجی مزیت‌هایی دارد:

  • کیفیت برتر یا مشابه
  • قیمت مناسب‌تر
  • حمایت از تولید داخل
  • امکان خرید مستقیم از تولید کننده
  • اطمینان از اصالت برند

خرید انواع پودر کربنات کلسیم برای کاربردهای مختلف را می‌توانید از شرکت آریا پودر انجام دهید. برای خرید پودرهای میکرونیزه صنعتی آریا پودر نیازی به مراجعه حضوری نیست. انواع سفارشات کربنات کلسیم و سایر پودرهای معدنی از طریق تماس تلفنی با کارشناسان این مجموعه قابل ثبت است.

 

 

 

تولید کننده کربنات کلسیم لعاب سازی

منابع معدنی طبیعی برای ساختن کربنات کلسیم قابل استفاده تجاری ضروری هستند. فرآیندهای تولید برای بهبود خواص خاص و کاهش اندازه ذرات درون ماده استفاده می‌شود. کربنات کلسیم از چاله‌های روباز یا زیرزمینی استخراج می‌شود، پس از حفاری، خرد و آسیاب می‌شود. به طور معمول، کربنات کلسیم زمین پس از آسیاب مورد غربالگری مکرر قرار می‌گیرد و بر اساس اندازه ذرات طبقه بندی می‌شود. مواد درجه غربال شده معمولاً به طور متوسط ​​بین 6-40 مش (400-3360 میکرون) قرار می‌گیرند. هنگام استفاده از سنگ مرمر برای تولید کربنات کلسیم، فرآوری منجر به شکل معدنی حتی خالص‌تر می‌شود. با این حال، سنگ آهک به دلیل قیمت پایین‌تر، عموما مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت تولید پودرهای صنعتی آریا پودر به عنوان تولید کننده کربنات کلسیم لعاب سازی مشغول به فعالیت است. در کربنات کلسیم‌های تولیدی این مجموعه از خالص‌ترین سنگ‌های معدنی و بروزترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی استفاده می‌شود.

استفاده از کربنات کلسیم در صنعت لعاب سازی باعث مقاوم سازی محصول می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف