آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یا CaCO3 یکی از پرکاربردترین مواد معدنی در صنایع گوناگون به شمار می‌رود. این ترکیب شیمیایی به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد: پودر کربنات کلسیم در گریدهای مختلف، مستربچ کربنات کلسیم و کلوخه کربنات کلسیم.

کلوخه‌های کربنات کلسیم ممکن است از نوع کربنات کلسیم طبیعی یا مصنوعی باشند‌. کلوخه‌های طبیعی کربنات کلسیم از طبیعت استخراج می‌شوند. در حالی که فرآیند تولید توده‌های کربنات کلسیم سفید صنعتی شامل یک فرآیند شیمیایی است. در این فرآیند شیمیایی  واکنش بین هیدروکسید کلسیم و گاز دی اکسید کربن انجام می‌شود. کلوخه مصنوعی کربنات کلسیم نسبت به کلوخه طبیعی خالص‌تر است اما قیمت بیشتری دارد.

مفهوم کلوخه کربنات کلسیم چیست؟

مفهوم کلوخه کربنات کلسیم چیست؟

یک سوال رایج درباره CaCO3 این است که: مفهوم کلوخه کربنات کلسیم چیست؟

کلوخه‌های CaCO3 توده‌های کربنات کلسیم طبیعی هستند‌. این توده‌ها منبع عالی کلسیم برای صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی و ساختمانی به شمار می‌روند. توده‌های کربنات کلسیم طبیعی در صورتی برای استفاده در صنایع گوناگون مفید هستند که از کیفیت بالایی برخوردار باشند. همچنین باید خالص و عاری از هرگونه آلودگی باشند. این توده‌ها از رسوبات کربنات کلسیم با کیفیت بالا استخراج می‌شوند. سپس برای حذف هر گونه ناخالصی یا مواد ناخواسته پردازش می شوند. نتیجه محصولی با خلوص بالا است که برای طیف گسترده ای از کاربردها عالی است. توده‌های کربنات کلسیم طبیعی در اندازه‌ها و گریدهای مختلف برای مطابقت با نیازهای صنایع مختلف توسط تولیدکنندگان این ماده تولید و عرضه می‌شوند.

تفاوت خواص کلوخه کربنات کلسیم با پودر آن در چیست؟

پودر کربنات کلسیم را می‌توان یکی از پرکاربردترین پودرهای صنعتی قلمداد کرد‌. اما تفاوت خواص کلوخه کربنات کلسیم با پودر آن در چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت این دو تنها در ویژگی‌های فیزیکی آن‌هاست. ویژگی‌های شیمیایی کلوخه و پودر کربنات کلسیم کاملا یکسان هستند. پودر کربنات کلسیم (CaCO3) که به عنوان پودر آهک نیز شناخته می‌شود، دارای چگالی بین 2.7 تا 2.9 گرم بر سانتی‌متر مکعب است. ظاهر آن به شکل کریستال‌های بی رنگ یا پودر سفید ریز بی بو و بی مزه و همچنین نامحلول در آب است. کربنات کلسیم دارای خواص زیادی است: روشنایی و شفافیت بالا، شکل ذرات فشرده، هدایت حرارتی و غیره. به همین دلیل در بسیاری از زمینه‌های صنعتی برای مصارف مختلف استفاده می‌شود.

دلایل استفاده از کلوخه کربنات کلسیم در مصارف مختلف

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که دلایل استفاده از کلوخه کربنات کلسیم در مصارف مختلف چیست؟

پاسخ این سوال به شرح زیر است:

این کلوخه‌ها به طور گسترده در صنایع رنگ، کاغذ، پلاستیک، ساختمان سازی، داروسازی و صنایع آرایشی استفاده می‌شوند. این کلوخه‌ها در واقع توده‌های کریستالی با بافت درشت متراکم و سخت هستند. به طور کلی به عنوان پرکننده و افزودنی در انواع محصولات به کار می‌روند. دلایل استفاده از این پرکننده شامل کاهش بهای تمام شده محصولات و افزایش کیفیت محصولات نهایی است‌.

کربنات کلسیم برای ساخت سنگدانه‌های بتن، ملات، به عنوان افزودنی در ساخت تندیس‌ها استفاده می‌شود. یکی از عناصر مهم و ضروری در تولید آهک و سیمان است. همچین به عنوان ماده اولیه و افزودنی مهم در تولید آجر ترازو، سنگ زنی گرانیت، بتن آسفالت و دوغاب استفاده می‌شود. به طور خاص پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده اصلی مورد استفاده در صنعت رنگ محسوب می‌شود. به فرآیند پوشش برای افزایش صافی و روشنایی کار کمک می‌کند. همچنین به افزایش استحکام نوری و وزن رنگ منجر می‌شود.

مزایای استفاده از کلوخه کربنات کلسیم در صنایع مختلف

مزایای استفاده از کلوخه کربنات کلسیم در صنایع مختلف عبارتند از:

  • بهبود کیفیت محصولات نهایی
  • کاهش چشمگیر هزینه‌های تولید
  • حفاظت از محیط زیست

کلوخه‌های کربنات کلسیم را می‌توان از تولید کننده‌های داخلی و خارجی خریداری کرد. اما با خرید از تولیدکنندگان داخلی می‌توانید از تولید و اقتصاد کشور حمایت کنید. شرکت آریا پودر تولید کننده بهترین کلوخه‌های کربنات کلسیم است. خرید مستقیم و بدون واسطه کلوخه و پودر کربنات کلسیم را می‌توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان این شرکت انجام دهید.

لیست مقالات مرتبط:

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

کلوخه‌های کربنات کلسیم توده‌هایی متشکل از CaCO3 هستند که ممکن است از طبیعت استخراج شوند یا به صورت مصنوعی تولید شوند.

تنها ویژگی‌های ظاهری و خاص فیزیکی کلوخه کربنات کلسیم با پودر آن متفاوت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف