آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در حفاری

پودر کربنات کلسیم در حفاری

پودر کربنات کلسیم در حفاری برای پر کردن حفره‌ها و شکاف‌ها، کنترل نفوذپذیری سنگ، تقویت خاک و سنگ، و کنترل گرد و غبار استفاده می‌شود. البته، استفاده از این ماده بستگی به شرایط مختلف حفاری و نیازهای خاصمی‌تواند داشته باشد و ممکن است در برخی موارد دیگر نیز استفاده شود. در هر صورت، قبل از استفاده از پودر کربنات کلسیم یا هر ماده دیگری در حفاری، توصیه می‌شود با متخصصان شرکت ما یعنی آریا پودر مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که استفاده از آن مناسب و ایمن است.

کاربرد پودر کربنات کلسیم در حفاری:

کربنات کلسیم یکی از مفیدترین مواد معدنی است که توسط بشر شناخته شده است. این ماده مشهور در زمینه‌های گسترده‌ای مانند حفاری بر پایه آب و یا حتی در داروها و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. به طور طبیعی این کانی بیشتر به اشکال گچ، سنگ آهک و مرمر در سراسر جهان یافت می‌شود. فرمول شیمیایی این ماده معدنی CaCO3 است و در دمای 900 درجه سانتیگراد تجزیه می‌شود.  کاربرد پودر کربنات کلسیم در حفاری به عنوان ماده اولیه گل حفاری و در بسیاری از صنایع به عنوان پر کننده است.

کاربرد کربنات کلسیم در حفاری

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در حفاری

کربنات کلسیم به عنوان یک عامل پل زدن و/یا ماده وزن‌دهنده در سیالات حفاری پایه روغن و پایه آب استفاده می‌شود. این پودر میکرونیزه صنعتی در طیف گسترده‌ای در اندازه‌های ذرات مختلف از مش 325 (35 میکرومتر) تا 30 مش (550 میکرومتر) موجود است. اندازه‌های سفارشی آن برای برنامه‌های خاص نیز در دسترس است.

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در حفاری شامل موارد زیر است:

  • استفاده از کربنات کلسیم برای جلوگیری از هجوم سیالات به مناطق نفوذ پذیر و جلوگیری از از دست دادن گردش در حین حفاری مفید است.
  • کربنات کلسیم در کلیه سیالات حفاری اعم از آبی و غیر آبی قابل استفاده است.
  • این ماده ارزان قیمت و در دسترس است.
  • با محیط زیست سازگار است.

اهمیت پودر کربنات کلسیم در حفاری:

اهمیت پودر کربنات کلسیم در حفاری

وقتی صحبت از حفاری می‌شود، پودر کربنات کلسیم در درجه اول در فرمولاسیون مایعات حفاری استفاده می‌شود. سیالات حفاری، یا گل حفاری به دلایل مختلف در عملیات حفاری بسیار مهم هستند. آن‌ها عملکردهای متعددی مانند خنک کردن و روغن کاری مته، برداشتن قلمه‌ها از سوراخ چاه، کنترل فشار سازند و حفظ پایداری چاه را انجام می‌دهند. کربنات کلسیم، که اغلب به عنوان “آهک” یا “گچ” در این زمینه شناخته می‌شود، به طور مثبت به همه این جنبه ها کمک می‌کند. کربنات کلسیم به عنوان یک عامل وزن دهی، چگالی سیالات حفاری را افزایش می‌دهد و به مدیریت فشار چاله کمک می‌کند. در نتیجه از هجوم سیالات جلوگیری می‌کند. کربنات کلسیم در چندین نوع توزیع اندازه ذرات موجود است که هر کدام کاربردهای خاصی دارند – از ذرات ریزتر برای مهر و موم کردن منافذ در سازند استفاده می‌شود.

در حالی از که ذرات درشت‌تر برای پل زدن دهانه‌های بزرگتر و جلوگیری از از دست دادن گردش استفاده می‌شود. علاوه بر این، کربنات کلسیم یک افزودنی حفاری نسبتا مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست است. بر خلاف سایر مواد، هیچ گونه اثر سمی ندارد و می‌توان پس از عملیات حفاری با خیال راحت آن را از بین برد. همچنین این مزیت را دارد که به راحتی در اسید حل می‌شود. به این معنی که در صورت تمایل می‌توان آن را به راحتی از سوراخ چاه خارج کرد.

به طور خلاصه، پایداری شیمیایی کربنات کلسیم صنعتی و سازگاری با محیط زیست آن را به یک جزء ضروری در کاربردهای حفاری تبدیل کرده است.

 

کارخانه تولید کربنات کلسیم حفاری

شرکت آریا پودر به عنوان کارخانه تولید کربنات کلسیم حفاری مشغول به فعالیت است. انواع کربنات کلسیم در حفاری با بالاترین کیفیت ممکن توسط این شرکت تولید و عرضه می‌شود. خرید کربنات کلسیم از این شرکت را می‌توان به صورت غیر حضوری و از طریق تماس با کارشناسان این شرکت انجام داد. خرید کربنات کلسیم از آریا پودر به دلیل خرید مستقیم از تولید کننده و حذف واسطه‌ها بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

مراحل استفاده از کربنات کلسیم در حفاری

مراحل استفاده از کربنات کلسیم در حفاری شامل تهیه گل حفاری با استفاده از کربنات کلسیم مناسب است. گل حفاری با استفاده از بنتونیت، کربنات کلسیم و سایر افزودنی‌ها همچون صمغ، نشاسته و آب تولید می‌شود.  گِل از بالا وارد Swivel یا سر تزریق چرخان شده و سپس از طریق این وسیله وارد Kelly و لولۀ حفاری می‌­شود. علل استفاده از گل حفاری را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • خروج خاک و سنگ ریزه‌های اضافی
  • خنک کردن مته حفاری
  • محفاظت از دیواره‌ای چاه و جلوگیری از ریزش آن
  • کمک به خرد کردن سنگ‌ها با خیساندن و نرم کردن آن‌ها

کربنات کلسیم یکی از مواد اولیه اصلی تولید گل حفاری است.

برداشتن قلمه‌ها از سوراخ چاه، روغن کاری مته، کنترل فشار سازند و حفظ پایداری چاه مهم‌ترین مزایای استفاده از کربنات کلسیم در حفاری هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف