آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف

کاربرد کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف

کربنات کلسیم یک ماده همه کاره و متداول در صنعت پلاستیک است. این ماده به عنوان پرکننده برای بهبود خواص محصولات پلاستیکی و کاهش هزینه تولید استفاده می‌شود. استفاده از کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک در سال‌های اخیر به دلیل مزایای فراوان آن به سرعت در حال رشد بوده است. پودر کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است. شکل ظاهری این ماده  صورت پودری سفید، بی بو و بی مزه است. کربنات کلسیم با اسیدها واکنش می‌دهد تا آن‌ها را خنثی کند. این ویژگی کربنات کلسیم را به یک جزء مفید در فرآیندهای شیمیایی مختلف تبدیل می‌کند. کاربرد کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف و اهمیت آن موضوعی است که در این نوشتار درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف:

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف

مهم‌ترین مزایای استفاده از کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف شامل موارد زیر است:

 • افزایش کیفیت: کربنات کلسیم سختی نسبتا بالایی دارد. به همین دلیل به عنوان پرکننده در کاربردهای مختلف صنعتی برای بهبود سختی و دوام محصولاتی مانند پلاستیک، رنگ و لاستیک استفاده می‌شود.
 • دسترسی آسان: کربنات کلسیم ماده‌ای با فراوانی زیاد است. تا حدی که در حدود 4 درصد از جرم پوسته زمین را کربنات کلسیم تشکیل داده است. این موضوع باعث شده تا دسترسی به پودر کربنات کلسیم در اقصی نقاط جهان بسیار راحت و سریع باشد.
 • قیمت مناسب: کربنات کلسیم نسبت به سایر مواد اولیه جایگزین قیمت بسیار مناسبی دارد. از این رو استفاده از آن در ظروف یکبار مصرف هزینه تولید این محصولات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 

اهمیت استفاده از کربنات کلسیم در تولید ظروف یکبار مصرف:

اهمیت استفاده از کربنات کلسیم در تولید ظروف یکبار مصرف از 3 جنبه مختلف قابل بررسی است:

 1. بسیاری از پرکننده‌ها بر کیفیت محصولات مختلف تاثیر منفی می‌گذارند. اما کربنات کلسیم اینگونه نیست! استفاده از کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف در صورتی که در مقدار استاندارد باشد، حتی باعث افزایش کیفیت این محصولات می‌شود.
 2. پرکننده‌های شیمیایی معمولا موجب آلودگی محیط زیست و افزایش میزان گازهای گلخانه‌ای در جو کره زمین می‌شوند. اما کربنات کلسیم ماده‌ای طبیعی و زیست تخریب پذیر است که به محیط زیست آسیب نمی‌رساند.
 3. سومین جنبه اهمیت استفاده از کربنات کلسیم در تولید ظروف یکبار مصرف، مربوط به هزینه تولید این محصولات است. کربنات کلسیم نسبت به پرکننده‌های دیگر قیمت مناسب‌تری دارد. در نتیجه استفاده از آن مقرون به صرفه‌تر است.

 

مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف:

غیر از کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف از مواد اولیه دیگری نیز استفاده می‌شود. مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف عبارتند از:

 • پلی استایرن
 • پلی پروپیلن
 • پلی استایرن منبسط شده یا پلی فوم
 • پلی اتیلن ترفتالات
 • مستربچ گرید خوراکی

نکته مهمی که در تولید ظروف یکبار مصرف باید مد نظر قرار گیرد، ایمن بودن مواد اولیه برای سلامت انسان است. کربنات کلسیم ماده‌ای غیر سمی است. از این رو استفاده از آن در تولید ظروف غذای انسان‌ها بلامانع است.

 کاربرد کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک 

بهترین نوع کربنات کلسیم برای ظروف یکبار مصرف:

بهترین نوع کربنات کلسیم برای ظروف یکبار مصرف از نوع طبیعی یا زمین است. منظور از کربنات کلسیم طبیعی، نوعی از کربنات کلسیم است که از آسیاب سنگ‌های طبیعی آهک، گچ و مرمر تولید می‌شود. هر چه اندازه ذرات پودر کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف کوچکتر باشد، کیفیت این محصولات بیشتر خواهد بود. از این رو بهترین نوع کربنات کلسیم ظروف یکبار مصرف، کربنات کلسیم میکرونیزه است.

کربنات کلسیم تولیدی شرکت آریا پودر داری درصد خلوص بالا و توزیع اندازه بسیار کوچک و یکدست است. از این رو بهترین گزینه برای استفاده در محصولات پلاستیکی به شمار می‌رود. خرید کربنات کلسیم میکرونیزه آریا پودر را می‌توان از طریق تماس با کارشناسان این شرکت و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام داد.

لیست مقالات مرتبط:

کاربرد کربنات کلسیم در ملامین

کاربرد کربنات کلسیم در تولید pvc

کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف به عنوان پرکننده کاربرد دارد.

کربنات کلسیم طبیعی میکرونیزه بهترین نوع کربنات کلسیم برای ظروف یکبار مصرف به شمار می‌رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف