آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در چسب

پودر کربنات کلسیم در چسب

پودر کربنات کلسیم در چسب

کاربرد پودر کربنات کلسیم در چسب یکی از کاربردهای فراوان این ماده معدنی محبوب است. افزودن این ماده طبیعی به فرمولاسیون چسب می‌تواند هزینه تولید را کاهش دهد و در عین حال ویژگی‌های فرآوری محصول را بهبود بخشد. بهبود خواص چسب نیز به نوبه خود دوام کلی محصول نهایی را افزایش می‌دهد. با تقویت چسب‌ها و درزگیرها، کربنات کلسیم می‌تواند به بهبود طول عمر کار تمام شده مانند کاشی کاری حمام و آشپزخانه کمک کند.

کاربرد کربنات کلسیم در تولید چسب موضوعی است که در این نوشتار درباره آن صحبت خواهیم کرد.

پودر کربنات کلسیم در چسب
پودر کربنات کلسیم در چسب و مزایای آن

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در چسب

مزایای استفاده از پودر کربنات کلسیم در چسب موجب گسترش چشمگیر استفاده از آن در صنعت تولید چسب و درزگیر شده است.

کربنات کلسیم زمینی معمولاً در فرمولاسیون چسب یا درزگیر برای اشغال فضا و کاهش هزینه استفاده می‌شود. همچنین تیکسوتروپی، خاصیت ضد انقباض و پایداری خوبی را فراهم می‌کند و دوام حرارتی عالی را ارائه می‌دهد.

 

پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در چسب

پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در چسب از نوع میکرونیزه است. مقصود از کربنات کلسیم میکرونیزه، کربنات کلسیم طبیعی یا زمین با اندازه ذرات بسیار ریز است. کربنات کلسیم صنعتی میکرونیزه، به دلیل گرانولومتری بسیار ظریف و انتخاب شده، به عنوان ماده‌ای بی اثر در تهیه پرکننده برای چسب، سطوح رنگ شده و مصالح سنگی استفاده می‌شود. همچنین به طور گسترده‌ای به عنوان رنگدانه در رنگ‌های دیوار به کار می‌رود. تولید کربنات کلسیم میکرونیزه از طریق آسیاب کردن سنگ‌های آهک و مرمر توسط تجهیزات مخصوص انجام می‌شود.

 

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در چسب

علت استفاده از پودر کربنات کلسیم در چسب تلاش برای بهبود خواص آن بدون افزایش هزینه تولید است.

اختراع چسب کربنات کلسیم بر اساس این کشف است:” کربنات‌های کلسیم اصلاح شده را می‌توان به عنوان پرکننده برای تهیه فرمول‌های چسب غیر ساینده که در کاربردهای میکروالکترونیک مفید هستند، استفاده کرد”. پرکننده‌های کربنات کلسیم اصلاح‌شده دارای گروه‌های عملکردی هستند که پیوندهای قوی با ماتریس ترموست تشکیل می‌دهند. ترکیبات چسب حاوی کربنات کلسیم علاوه بر ضریب انبساط حرارتی پایین، خواص رئولوژیکی عالی را نشان می‌دهند. کربنات کلسیم دارای ضریب انبساط حرارتی خطی 9 ppm/° K است. این ضریب بسیار کمتر از کمترین CTE برای ترموست آلی است که معمولاً بین 50 تا 85 ppm/°C است. بنابراین پرکننده کربنات کلسیم را می‌توان برای کاهش CTE کلی ترکیب چسب استفاده کرد. این فرمول‌ها را می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد.  برای مثال، برای تهیه فرمول‌های چسب پر شده با تمایل کمتر به ته نشین شدن، ویژگی‌های توزیع عالی به دلیل ماهیت تیکسوتروپیک و موارد مشابه.

علاوه بر این، ترکیبات چسب حاوی پرکننده کربنات کلسیم به ویژه در کاربردهای قالب انباشته مفید هستند. کربنات کلسیم دارای سختی Mohs 3.0 است و بنابراین هنگامی که قالب و چسب به صورت انباشته مونتاژ می‌شوند به سطوح قالب آسیب نمی‌رساند. نرمی ذاتی کربنات کلسیم آن را نسبت به سیلیس (دیگر پرکننده غیر رسانای رایج) که دارای سختی Mohs 7.0 است، بسیار کمتر ساینده می‌کند. کربنات کلسیم یک مزیت عملی دیگر در مقایسه با پرکننده‌های سیلیس دارد که می‌تواند به عنوان رنگدانه خود عمل کند. چسب‌هایی که فقط حاوی پرکننده‌های سیلیس هستند نور را به خوبی منعکس نمی‌کنند. این می‌تواند برای تجهیزات تشخیص نوری مورد استفاده در تجهیزات اتصال خودکار قالب مشکل‌ساز باشد. پرکننده‌های کربنات کلسیم این مشکل را ندارند.

 

 

قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در چسب

همانطور که گفتیم پودر کربنات کلسیم در چسب از نوع کربنات کلسیم زمین است. حال این سوال مطرح می‌شود قیمت پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در چسب چقدر است؟ برای این سوال یک پاسخ ثابت وجود ندارد. عوامل مختلفی روی قیمت این ماده اولیه تاثیر می‌گذارند. میزان خلوص پودر، میزان سفیدی، روشنایی، مش پودر و توزیع اندازه ذرات آن مهم‌ترین عواملی هستند که بر قیمت پودر کربنات کلسیم تاثیر می‌گذارند. از سوی دیگر عواملی مانند برند تولید کننده، بسته‌بندی یا فله‌ای بودن محصول و داخلی یا خارجی بودن آن نیز بر قیمت پودرهای صنعتی تاثیرگذار هستند. در حالت کلی خرید پودر کربنات کلسیم زمین به صورت مستقیم از تولید کنندگان داخلی معتبر مانند آریا پودر بهترین راه خرید این ماده اولیه است.

خرید پودر کربنات کلسیم چسب از آریا پودر

خرید پودر کربنات کلسیم چسب از آریا پودر یکی از بهترین راه‌ها برای تهیه پودر کربنات کلسیم در چسب است. آریا پودر کربنات کلسیم را در اندازه‌های ذرات مختلف از کمتر از 5.0 میکرومتر تا 65.0 میکرومتر، با کیفیت صادراتی بالا ارائه می‌دهد:

  1. خلوص حداقل 98٪
  2. حداقل 98 درصد سفیدی
  3. روشنایی حداقل 96٪

پودرهای کربنات کلسیم آریا از بهترین و خالص‌ترین سنگ‌های طبیعی و به وسیله به روز‌ترین تجهیزات تولید پودرهای صنعتی تولید می‌شوند.

قیمت پودرهای کربنات کلسیم آریا نسبت به پودرهای مشابه موجود در بازار بسیار مناسب است. زیرا با حذف واسطه‌ها و به صورت مستقیم توسط تولید کننده عرضه می‌شود.

استفاده از پودر کربنات کلسیم در چسب باعث افزایش کیفیت و دوام چسب و کاهش بهای تمام شده آن می‌گردد.

در فرمولاسیون چسب از کربنات کلسیم میکرونیزه استفاده می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف