آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر مل در مجسمه سازی

پودر مل در مجسمه سازی

پودر مل در مجسمه سازی در حجم بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر مل همان پودر سنگ مرمر است. این پودر صنعتی دومین منبع خالص کربنات کلسیم در طبیعت است که درصد کربنات کلسیم آن به 97 درصد CaCo3 می‌رسد. طریقه تولید پودر مل به این شکل است که پس از مرحله استخراج سنگ مرمر خام از معدن، آن را در سنگ شکن خرد می‌کنند. سپس ناخالصی‌های سنگ‌های مرمر را جدا کرده و سنگ‌ها را آسیاب می‌کنند‌. در مرحله نهایی پودر الک می‌شود تا بافت آن یکدست و همگن شود. 

 

کاربرد پودر مل در مجسمه سازی چیست؟

کاربرد پودر مل در مجسمه سازی چیست

گفتیم که پودر مل یکی از مواد اولیه اصلی در مجسمه سازی است. اما کاربرد پودر مل در مجسمه سازی چیست؟

پودر مل در هنر مجسمه سازی برای ساخت خمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. در حقیقت پودر مل را می‌توان یکی از مواد اولیه اصلی برای ساخت خمیر مجسمه سازی قلمداد کرد. سایر مواد اولیه مورد استفاده در این خمیر عبارتند از:

 • گریس
 • پودر سنیکا
 • پودر کربنات کلسیم
 • روغن
 • چسب چوب

کیفیت خمیر مجسمه سازی تا حد زیادی وابسته به کیفیت پودر ملی است که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر مل مورد استفاده در خمیر مجسمه سازی باید خالص، همگن و ریزدانه باشد‌.

دلایل استفاده از پودر مل برای ساخت یک مجسمه

پودر مل در مجسمه سازی با هدف ساخت مجسمه‌هایی زیبا و مقاوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دلایل استفاده از پودر مل برای ساخت یک مجسمه عبارتند از:

 • بهبود انعطاف پذیری خمیر: برای این که بتوانیم یک مجسمه زیبا را خلق کنیم، باید خمیر مجسمه سازی انعطاف پذیری داشته باشیم. این امر باعث می‌شود تا بتوانیم هر شکل و اندازه‌ای را به خمیر مجسمه سازی ببخشیم. استفاده از پودر مل در ساخت خمیر مجسمه سازی انعطاف پذیری خمیر را بهبود می‌بخشد.
 • بهبود سرعت خشک شدن خمیر: خشک شدن خمیر مجسمه سازی نباید بیش از حد سریع یا بیش از حد کند باشد. سرعت خشک شدن مناسب خمیر مجسمه سازی باعث می‌شود تا هنرمندان بتوانند شکل مورد نظر خود را با صبر و حوصله به خمیر ببخشند. استفاده از پودر مل باعث تنظیم سرعت خشک شدن خمیر مجسمه سازی می‌شود.
 • بهبود قابلیت سمباده خوری: قابلیت سمباده خوری یک ویژگی ضروری برای خمیرهای مورد استفاده در تولید آثار هنری است. افزودن پودر مل به خمیر مجسمه سازی قابلیت سمباده خوری آن را افزایش می‌دهد.

 

نحوه ساخت خمیر مجسمه سازی با پودر مل

نحوه ساخت خمیر مجسمه سازی با پودر مل به شرح زیر است:

 • در مرحله اول باید نسبت به تهیه مواد اولیه مرغوب اقدام کنیم. کیفیت مجسمه‌ها به خمیر آن‌ها و کیفیت خمیر به مواد اولیه مورد استفاده در آن وابسته است. بنابراین باید مواد اولیه، از جمله پودر مل در مجسمه سازی را از برندهای معتبر تهیه کنیم.
 • در مرحله دوم باید مواد خشک را با یکدیگر مخلوط کنیم. منظور از مواد خشک پودر سینکا، پودر کربنات کلسیم و پودر مل است. سپس باید این مخلوط را الک کنیم تا صاف و یکدست شود.
 • در سومین مرحله باید مواد دیگر از جمله چسب چوب و روغن را با این مواد خشک مخلوط کرد. سپس باید این مواد را به خوبی ورز داد تا جایی که خمیر حاصل به دست نچسبد‌.

 

تاثیر اقتصادی استفاده از پودر مل در فرایند ساخت مجسمه

موضوع مهم دیگری که باید در رابطه با کاربرد پودر مل در مجسمه سازی مورد بررسی قرار گیرد، تاثیر اقتصادی آن است. تاثیر اقتصادی استفاده از پودر مل در فرایند ساخت مجسمه کاملا مثبت است. چرا که این پودر از بهایی بسیار منصفانه و مقرون به صرفه برخوردار است. علت این موضوع نیز فراوانی سنگ مرمر به عنوان منبع پودر مل در طبیعت و سهولت نسبی فرآیند تولید آن است.

در نهایت توصیه می‌کنیم پودر مل مورد نیاز خود برای ساخت خمیر مجسمه سازی را از شرکت آریا پودر تهیه کنید. چرا که پودر مل آریا پودر از بالاترین میزان کیفیت و در عین حال مناسب‌ترین قیمت برخوردار است.

لیست مقالات مرتبط:

طرز تهیه خمیر تکسچر با پودر مل

پودر مل برای گلخانه

پودر مل در مجسمه سازی برای ساخت خمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهبود انعطاف پذیری و قابلیت سمباده خوری مجسمه و همچنین تنظیم سرعت خشک شدن آن‌.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف