آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

پودر کربنات کلسیم در موکت سازی

پودر کربنات کلسیم در موکت سازی

پودر کربنات کلسیم در موکت سازی به عنوان پرکننده استفاده می‌شود، که باعث می‌شود الیاف متراکم‌تر و سنگین‌تر شوند، در نتیجه طول عمر و دوام موکت افزایش می‌یابد. این پودر همچنین هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

پودر کربنات کلسیم چیست؟

کمتر کسی ممکن است با محصولات حاوی پودر کربنات کلسیم در زندگی خود سروکار نداشته باشد!

کربنات کلسیم یک ماده معدنی طبیعی با فرمول شیمیایی CaCO3 است. در حقیقت این پودر صنعتی از عناصر کلسیم، اکسیژن و کربن ساخته شده است.

CaCO3 یک ترکیب مولکولی است که یک کانی سفید یا شفاف را به شکل کریستال شکل می‌دهد. کربنات کلسیم (کلسیت) از نمک کلسیم اسید کربنیک تشکیل شده است. مهم‌ترین ویژگی‌های این پودر عبارتند از:

  • در آب کم محلول است.
  • کلسینه کردن کربنات کلسیم در دماهای بالاتر از 800 درجه سانتیگراد امکان پذیر است.
  • با اسیدها واکنش نشان می‌دهد (به عنوان مثال ترکیب کربنات کلسیم و اسید هیدروکلریک منجر به آزاد شدن شدید دی اکسید کربن می شود).

پودر کربنات کلسیم در موکت سازی یکی از کاربردهای جهانی آن است که کمتر به آن پرداخته شده. در این نوشتار درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

افزایش مقاومت و پایداری موکت با استفاده از پودر کربنات کلسیم:

افزایش مقاومت و پایداری موکت با استفاده از پودر کربنات کلسیم

کربنات کلسیم آسیاب شده (GCC)، که در صنعت تولید موکت به عنوان «پرکننده» مورد استفاده قرار می‌گیرد. افزایش مقاومت و پایداری موکت با استفاده از پودر کربنات کلسیم یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از  پودر کربنات کلسیم در موکت سازی است.

حجم کربات کلسیم مورد استفاده در صنعت موکت سازی زیاد است: کربنات کلسیم در مقادیری تا 35 درصد (از نظر وزن) با لاتکس ترکیب می‌شود تا پشتی چسبنده روی موکت پرزدار تشکیل شود. این چسب الیاف موکت را در کنار هم نگه می‌دارد و در عین حال بسیاری از خواص آن را بهبود می‌بخشد.

افزودن “پرکننده” GCC رنگ و طبیعی بودن مطلوبی را برای موکت فراهم می‌کند. همچنین وزن موکتر را اضافه می‌کند و دوام کلی آن را بهبود می‌بخشد.

مزایای اقتصادی استفاده از پودر کربنات کلسیم در موکت سازی

کربنات کلسیم را می‌توان یکی از فراوان‌ترین مواد معدنی روی کره زمین قلمداد کرد. این ترکیب چیزی در حدود 4 درصد از پوسته کره زمین را تشکیل می‌دهد. از این رو پودر کربنات کلسیم ماده‌ای بسیار ارزان قیمت است. مزایای اقتصادی استفاده از پودر کربنات کلسیم در موکت سازی به همین دلیل است.

افزودن GCC یا کربنات کلسیم زمین  مقدار لاتکس پرهزینه مورد نیاز در موکت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. بنابراین با کاهش هزینه تولید منجر به کاهش بهای تمام شده آن و افزایش سود تولید گنندگان می‌شود.

 

بهبود ویژگی‌های ضد آب موکت با استفاده از پودر کربنات کلسیم

بهبود ویژگی‌های ضد آب موکت با استفاده از پودر کربنات کلسیم یکی دیگر از مزایای کاربرد پودر کربنات کلسیم در موکت سازی است‌. همانطور که گفتیم کربنات کلسیم ماده‌ای ضد آب است. بنابراین مقاومت موکت را نیز در برابر نفوذ آب افزایش می‌دهد‌. در حقیقت استفاده از کربنات کلسیم به عنوان پر کننده دز موکت‌ها باعث می‌شود موکت‌ها قابل شستشو شوند.

راهنمای خرید و انتخاب پودر کربنات کلسیم در موکت سازی

انتخاب صحیح پودر کربنات کلسیم برای استفاده در موکت سازی اهمیت زیادی دارد. زیرا کیفیت کربنات کلسیم مورد استفاده از در تولید موکت بر کیفیت محصول نهایی تاثیر زیادی بر جای می‌گذارد. نکات زیر را می‌توان به عنوان راهنمای خرید و انتخاب پودر کربنات کلسیم در موکت سازی مد نظر قرار داد:

  • کربنات کلسیم مورد استفاده در موکت سازی باید از میزان خلوص قابل قبولی برخوردار باشد.
  • هر چه کربنات کلسیم از مش بیشتری برخوردار باشد برای استفاده از موکت مناسب‌تر خواهد بود.
  • بهتر است پودر کربنات کلسیم از بافتی یکدست و همگن برخوردار باشد.
  • قیمت کربنات کلسیم می‌تواند بر هزینه‌های تولید تاثیر زیادی داشته باشد‌ بنابراین بهتر است پودرهای دارای قیمت مناسب را تهیه کنید.

نتیجه گیری:

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه تولید شرکت آریا پودر بهترین گزینه برای تولید انواع موکت به شمار می‌رود. این پودر از بالاترین میزان خلوص، سفیدی، روشنایی و بافتی یکدست و همگن برخوردار است. خرید کربنات کلسیم از این شرکت خرید مستقیم از تولید کننده است. از این رو کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود. برای خرید پودر کربنات کلسیم از آریا پودر نیازی به مراجعه حضوری نیست. کافیست با کارشناسان این شرکت تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان پودر مورد نیاز خود را سفارش دهید.

محصول خریداری شده شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

لیست مقالات مرتبط:

پودر کربنات کلسیم از کجا بخریم

کاربرد پودر کربنات کلسیم در تولید کوتد

افزایش مقاومت و پایداری، بهبود ویژگی‌های ضد آب و کاهش هزینه‌های تولید مهم‌ترین مزایای استفاده از  پودر کربنات کلسیم در موکت سازی هستند.

کربنات کلسیم ماده‌ای ارزان قیمت است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای لاتکس گران قیمت در تولید موکت باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف