آدرس: همدان، جاده ملایر ، ایوک

کاربرد پودر کربنات کلسیم در دئودورانت

کاربرد پودر کربنات کلسیم در دئودورانت

بوی بدن ناخوشایند است و بیشتر افراد سعی می‌کنند با کمک محصولات بهداشتی از آن جلوگیری کنند. دئودورانت‌ها محصولات بهداشتی هستند که برای جلوگیری از تعریق و بوی بد آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد اولیه مورد استفاده در دئودورانت‌ها باید با دقت ویژه‌ای انتخاب شود. چرا که این محصولات مستقیما با سلامت انسان سروکار داند. وجود مواد سمی و یا ناسازگار با بدن انسان در دئودورانت‌ها می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن استفاده کنندگان از آن‌ها وارد کند. کاربرد پودر کربنات کلسیم در دئودورانت کاملا بدون ضرر و مجاز است.

کربنات کلسیم یک ماده معدنی طبیعی متشکل از عناصر کلسیم، کربن و اکسیژن است. این ماده به فراوانی در پوسته زمین و در قالب سنگ‌های آهک، گچ و مرمر وجود دارد. پودر کربنات کلسیم مورد استفاده در دئودورانت‌ها از آسیاب کردن این سنگ‌ها در کارخانجات تولید می‌شود.

تاثیر کربنات کلسیم بر خواص جذب کنندگی دئودورانت‌ ها

تاثیر کربنات کلسیم بر خواص جذب کنندگی دئودورانت‌ ها

تاثیر کربنات کلسیم بر خواص جذب کنندگی دئودورانت‌ ها اصلی‌ترین علت استفاده از کربنات کلسیم در دئودورانت است. کربنات کلسیم یک جاذب مناسب برای آب و عرق است. بنابراین رطوبت ناشی از عرق کردن در اثر فعالیت و یا هوای گرم را به خود جذب می‌کند.

عناصر موجود در کربنات کلسیم، یعنی کربن، اکسیژن و کلسیم کاملا با بدن انسان سازگار و برای آن آشنا هستند. بنابراین استفاده از کربنات کلسیم در دئودورانت‌ها گزینه‌ای کاملا مناسب است.

 

نقش پودر کربنات کلسیم در کنترل بوی بد در محصولات بهداشتی

نقش کربنات کلسیم در کنترل بوی بد در محصولات بهداشتی یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از آن در این محصولات است. زیرا کربنات کلسیم (کلسیت) یک آنتی اسید است و به ایجاد یک محیط نامناسب برای باکتری‌های مولد بو کمک می‌کند.

کربنات کلسیم در دئودورانت کاملا سفید و بدون بو است‌. بنابراین ردی از خود به روی پوست بر جای نمی‌گذارد. البته تولید تولید کنندگان دئودورانت‌ها ممکن است از روغن‌های معطر و یا عطرهای مجاز در ترکیب این محصولات استفاده کنند.

فواید استفاده از پودر کربنات کلسیم در صنایع دئودورانت‌ ها

فواید استفاده از کربنات کلسیم در صنایع دئودورانت‌ ها شامل موارد زیر است:

  • سازگاری با بدن انسان: پودر کربنات کلسیم فاقد مواد سمی و مضر برای انسان، مانند آلومینیوم است.
  • سازگاری با طبیعت: کربنات کلسیم ماده‌ای طبیعی و زیست تخریب پذیر است. بنابراین استفاده از کربنات کلسیم در دئودورانت به طبیعت آسیبی وارد نمی‌کند.
  • کاهش بهای تمام شده دئودورانت: کربنات کلسیم ماده‌ای فراوان، در دسترس و ارزان قیمت است‌. بنابراین استفاده از آن به عنوان ماده اولیه در تولید دئودورانت‌ها می‌تواند هزینه تولید را تا حد زیادی کاهش دهد.
  • افزایش کیفیت دئودورانت‌ها: استفاده از کربنات کلسیم در تولید دئودورانت‌ها باعث افزایش کیفیت این محصولات می‌شود. چرا که کربنات کلسیم از تعریق بیش از حد و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می‌کند.

 

پتانسیل پودر کربنات کلسیم برای جلوگیری از تعرق در دئودورانت‌ ها

عرق توسط غدد موجود در لایه عمیق‌تر پوست – درم – تولید می‌شود. بدن انسان بین دو تا چهار میلیون غده عرق دارد که اکثر آنها در زیر بغل، کف دست و کف پا یافت می‌شوند. عرق عمدتاً حاوی آب است، اما حاوی مقداری املاح و پروتئین نیز می‌باشد و وظیفه اصلی آن کنترل دمای بدن است. با تبخیر آب موجود در عرق، سطح پوست سرد می‌شود.

در حالی که دئودورانت بوی بدن را از بین می‌برد، ضد تعریق با “انسداد” غدد عرق تعریق را کاهش می‌دهد.

کربنات کلسیم در دئودورانت می‌تواند هر دوی این نقش‌ها را ایفا کند.

کربنات کلسیم از رسیدن رطوبت به پوست جایی که باکتری‌های عامل تعریق می‌توانند رشد کنند، جلوگیری می‌کند. همچنین باکتری‌های ایجاد کننده بوی بدن را از بین می‌برد، زیرا حاوی مواد ضد میکروبی است. پتانسیل پودر کربنات کلسیم برای جلوگیری از تعرق در دئودورانت‌ ها باعث شده تا برندهای مطرح تولید کننده این محصولات از این ماده اولیه استفاده کنند.

لیست مقالات مرتبط:

کاربرد پودر کربنات کلسیم در پودر ماشین لباسشویی

پودر کربنات کلسیم از کجا بخریم؟

سازگاری با بدن انسان، سازگاری با محیط زیست، افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه‌ تولید مهم‌ترین فواید استفاده از کربنات کلسیم در صنایع دئودورانت‌ است‌.

پودر کربنات کلسیم خواص جذب رطوبت ناشی از تعریق دئودورانت‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در ام دی اف سازی

پودر مل در اصفهان

پودر مل در اصفهان

پودر مل در تهران

پودر مل در تهران

عمده فروشی پودر مل

عمده فروشی پودر مل

پودر مل صادراتی

پودر مل صادراتی

پودر مل کیسه ای

پودر مل کیسه ای

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پودر کربنات کلسیم در نساجی

پلاستر پودر کربنات کلسیم

پلاستر پودر کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

کلوخه کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم کریستال

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم جوش شیرین

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

پودر کربنات کلسیم در خمیر نان

نانو پودر کربنات کلسیم

نانو پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف

پودر کربنات کلسیم در پوشش سقف